Почався останній місяць літа. Значна частина людей уже скористалась своїм конституційним правом на щорічну відпустку і тепер із сумними зітханнями згадують, яким яскравим, але швидкоплинним був відпочинок і як тепер довго чекати наступного. В іншої частини суспільства протилежний привід для зітхання: «дві третини літа уже позаду, а з відпусткою досі не склалось… мабуть, уже не встигну цього року».

Погляньте з оптимістичної позиції: якщо ви ще не були у відпустці - вона у вас ще попереду! І з нашою допомогою у вас точно є шанс встигнути ще цього сезону. Адже ми склали для вас детальні маршрути подорожей до найкращих морських курортів України і навіть перевірили наявність вільних місць у помешканнях на найближчі дати. Вам залишилось лише вибрати варіант, який до вподоби, і зібрати валізу! І нехай вас не лякає кількість кілометрів у маршрутах, адже чим більша відстань до пункту призначення, тим більше цікавого можна побачити по дорозі!

Отже, почнемо спочатку і рухатимемось по порядку!

Перш за все ми запрошуємо вас до Бессарабії. А точніше, до історичного регіону Буджак, що на півдні Одеської області, на узбережжі Чорного моря між гирлами Дністра та Дунаю. Це молодий курортний регіон, який поки що лише набирає популярності серед любителів пляжного відпочинку. Тому тут ще не надто гамірно і помірні ціни. До регіону відносяться курорти, що розташовані на морському узбережжі південніше Затоки: Курортне, Лебедівка, Рассейка, Катранка, Приморське.

1. Пропонуємо вам готовий маршрут подорожі до найпівденнішого із них – селища Приморське Кілійського району.

Переглянути маршрут

Чому саме Приморське? Тут далеко від: гамірливих Одеси і Затоки, високих цін, загазованого повітря. Тут дуже близько до: української Венеції — Вилкового, Дунайського біосферного заповідника та Нульового кілометра, славного історичного міста Ізмаїла і звісно ж — дуже близько чудові пляжі. З нашим сервісом ви легко зможете скласти власний план подорожі, змінюючи пункт відправлення на своє місто, обираючи пункт призначення на власний розсуд, додаючи до маршруту цікаві для вас туристичні пам’ятки і бронюючи оптимальне місце проживання. Наприклад, для свого місця відпочинку й кінцевого пункту маршруту ви обираєте Курортне, тоді екскурсії у Вилкове та Ізмаїл будуть надто далекими, зато ближче буде місто Білгород-Дністровський, адже крім Аккерманської фортеці там варто оглянути ще Грецьку та Вірменську церкви, а також міський краєзнавчий музей.

2. Можливо ви все ж захочете поїхати в більш популярну Затоку – селище, розташоване на вузькій косі Бугаз шириною від 40 до 500 м, що відділяє Чорне море від прісноводного Дністровського лиману.

Затока – один із найпопулярніших морських курортів України, і ціни відповідні: хтось каже “вище середнього”, дехто - “невідповідними наявному сервісу”. Тим не менш, Затока має всі підстави для таких цін. Тут одні з кращих пляжів на всьому чорноморському узбережжі України – широкі, з дрібним чистим піском, з пологим дном і теплою водою завдяки невеликій глибині моря вздовж берега. Це один із небагатьох курортів, що мають пряме залізничне сполучення. Туристична інфраструктура, за українськими мірками, є добре розвиненою. Серед туристів переважають позитивні відгуки після відпочинку в Затоці. Серед визначних туристичних пам’яток, які можна відвідати поблизу Затоки або дорогою до неї – музей вина і виноробства у Шабо, Аккерманська фортеця у Білгород-Дністровському.

Переглянути маршрут

3. Найзручнішою в плані проїзду є Одеса – місце, переважно, для елітного і гламурного відпочинку. Сюди приїздить на море столична богема, бізнес-еліта та інші «вершки суспільства». Про саме місто ми вже розповідали окремо, тема пляжного відпочинку там теж згадана. Додамо лише, що високий рівень розвитку туристичної інфраструктури обумовлює відповідний рівень цін, тож радимо ретельно зважувати власні фінансові можливості. Натомість, можете бути впевненим на 100%, що нудьгувати вам не доведеться і відпочинок буде насиченим, яскравим і незабутнім.

Переглянути маршрут

4. Якщо на відпочинок у Одесі ви ще не заробили, або просто надаєте перевагу поміркованому співвідношенню ціна/якість при виборі місця відпочинку, радимо вам придивитись до невеликого міста Чорноморськ (колишній Іллічівськ) поблизу Одеси. Всього 20 км або півгодини рейсовим автобусом. Окрім одного з найбільших морських портів України, це місто відоме також як розумна альтернатива відпочинку в дорогій Одесі. Останніми роками Чорноморськ став популярним місцем відпочинку завдяки реконструйованій прибережній зоні, красивому парку, впорядкованому і чистому міському пляжу при помірних цінах на житло і харчування для відпочивальників. Ви здивуєтесь, але попри сусідство з потужним торговим портом муніципальний пляж міста (єдиний серед комунальних пляжів України) вже сьомий рік поспіль отримує міжнародний сертифікат якості пляжів «Блакитний прапор»! А, як кажуть в Одесі, «это вам не абы шо».

Переглянути маршрут

5. Недалеко від Одеси, у Миколаївській області, розташоване селище Коблеве. Коблеве (Коблево) відоме на всю Україну завдяки двом речам: однойменному винзаводу і курорту. Славу винзаводу приносять місцеві виноградники, які оточують селище з усіх боків. Курорт отримав популярність завдяки пологому берегу з довгим (7 км!) і широким пляжем, а також цілющому повітрю, що формується морем і численними сосновими насадженнями. Це ще один із найпопулярніших курортів українського чорноморського узбережжя з добре розвиненою інфраструктурою: тут вам і аква-парк, і родео-парк, і дельфінарій, і нічні клуби – все, що потрібно для повноцінного відпочинку. В якості пізнавальної частини відпочинку можна відвідати екскурсію з дегустацією вин знаменитого винзавода «Коблево», а також таємничий острів Березань, що входить до складу Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія». Дорогою на відпочинок або повертаючись додому, якщо ваш шлях лежить через одеську об'їзну дорогу, варто заїхати на кілька годин в Одесу, аби прогулятись історичним центром міста. Від Коблевого у бік містечка Южного Одеської області розташовані абсолютно дикі пляжі під скелями, де можна оселитись із наметами і ловити чорноморських бичків — найпопулярнішу рибу узбережжя.

Переглянути маршрут

6. Ще одна курортна локація на чорноморському узбережжі – Залізний Порт і Лазурне у Херсонській області. Їх ми розглянемо разом: оскільки знаходяться вони на відстані 20 км один від одного, на прямому відрізку берегової лінії, тож ці два селища цілком можна вважати одним курортним регіоном.

Залізний Порт має репутацію молодіжного курорту. Оскільки його широкі пляжі пролягають вздовж відкритого глибокого моря, це сприяє частій зміні температури води внаслідок вітрів та штормів, і такі умови є несприятливими для сімейного відпочинку з дітьми. Відповідним чином сформувалась і інфраструктура: місця розміщення туристів тут переважно бюджетного рівня, з мінімальними зручностями, орієнтовані на невибагливу молодіжну публіку. Натомість розважальні заклади вражають своєю кількістю й різноманіттям: нічні клуби, дискотеки, бари на будь-який смак. Запропонований нами маршрут веде до Залізного Порту, по дорозі рекомендуємо відвідати найбільшу пустелю Європи – Олешківські піски. Протягом відпочинку варто побувати на найбільшому острові України, Джарилгачі: побачити його недоторкану природу, дикі пляжі з білосніжним піском і лазурною водою, а також знаменитий старий маяк, побудований за проектом Гюстава Ейфеля (так-так, того самого Ейфеля!). Ну а по дорозі додому, проїжджаючи повз Миколаїв, гріх не дізнатись про славну суднобудівну історію цього міста, відвідавши музей суднобудування та музей «Миколаїв – місто моряків і корабелів».

Переглянути маршрут

7. Скадовськ розташований на узбережжі Джарилгацької затоки, яку з боку моря прикриває довгий острів-коса Джарилгач. 

Вода у мілкій затоці добре прогрівається, завдяки чому Скадовськ набув слави курорту для дитячого відпочинку. Додайте сюди підвищений вміст йоду в повітрі завдяки колоніям водоростей у затоці і лікувальні грязі й отримаєте накращу дитячу оздоровницю України. Оскільки Скадовськ знаходиться зовсім неподалік від вищезгаданих Залізного Порту й Лазурного, то й пізнавальну частину подорожі ми радимо таку ж саму: Олешківські піски, Джарилгач, Миколаїв.

Переглянути маршрут

8. Далі переміщуємось на Азовське море – в курортний регіон Генічеська і Арабатської Стрілки. Азовське море – наймілкіше в світі, на відстані сотні метрів від берега глибина може бути не більше метра. Як наслідок – вода добре прогрівається. Генічеськ – курортне містечко в Херсонській області, яке має залізничне сполучення, що позитивно позначається на популярності курорту з огляду на його віддаленість від крупних міст і основних автомобільних трас. Арабатська Стрілка – вузька коса, що роздділяє Азовське море і солоне озеро Сиваш. А ще – це більше 100 км суцільного пісчаного пляжу від Генічеська до села Кам’янське у Криму.

База відпочинку "Вілла Капітан" на Генічеській гірці

База відпочинку "Вілла Капітан" на Генічеській гірці

Широкі пляжі, тепла морська вода і пологе морське дно приваблюють сюди на відпочинок сім’ї з дітьми. Для любителів дайвінгу біля берега буде мілкувато, зате батькам маленьких дітей – спокійно. По дорозі туди чи назад обов’язково відвідайте з дітьми заповідник Асканія-Нова – море емоцій гарантовано і дітям, і дорослим!

Переглянути маршрут

9. Чи не найпопулярнішим курортом Азовського моря є Кирилівка – селище у Запорізькій області, розташоване на Федотовій косі, яка далі переходить у косу Бірючий острів. З радянських часів Кирилівка відома як крупний бальнеологічний і грязьолікувальний центр завдяки морському повітрю, лиманам і сірководневому джерелу. Сьогодні це пляжний морський курорт, популярний завдяки широким пісчаним пляжам, досить глибокому (як для Азовського моря) узбережжю з пологим входом у воду, а також наявності досить розвиненої розважальної інфраструктури.

База відпочинку "Гранд Вікторія" у Кирилівці

База відпочинку "Гранд Вікторія" у Кирилівці

Найбільшою популярністю Кирилівка користується серед жителів Східних регіонів України завдяки своєму близькому розташуванню. Якщо ви їдете в Кирилівку з центральних регіонів чи з Києва – ваш шлях, швидше за все, пролягає через Запоріжжя. Варто скористатись такою нагодою, щоб заїхати на острів Хортиця та відвідати Національний заповідник «Хортиця» з його Музеєм історії запорізького козацтва та історико-кільтурним комплексом «Запорізька Січ». Наполегливо радимо також насолодититсь експозицією музею техніки «Фаетон». Для цього бажано зупинитись в Запоріжжі на день. Під час перебування на відпочинку обов’язково відвідайте з екскурсією заповідник Асканія-Нова і Бірючий острів.

Переглянути маршрут

10. І наостанок – курорт із присмаком ностальгії, місто Бердянськ. Популярне ще з радянських часів, це курортне місто останніми роками дещо втратило свої позиції через несприятливу екологічну ситуацію. Однак історична розвиненість інфраструктури, наближеність до крупних міст Східної частини України, а також демократичні ціни роблять свою справу і Бердянськ все ще залишається одним із найпопулярніших курортів Азовського моря. Як і у випадку з Кирилівкою, під час подорожі автомобілем до Бердянська радимо не проїжджати Запоріжжя простим транзитом, а зупинитись ненадовго і все роздивитись.

Переглянути маршрут

Ну от ми і завершили нашу віртуальну «навколосвітню» подорож накращими українськими морськими курортами. Сподіваємось, нам вдалось переконати вас, що цьогорічне літо ще не остаточно втрачено для відпочинку і ще є достатньо варіантів, щоб не змарнувати останній шанс на повноцінну подорож до моря. Бажаємо вам вдалого вибору і незабутніх мандрів!

P.S. Усі помешкання, включені до запропонаваних маршрутів перевірені нами на предмет наявності вільних місць на найближці дати.

Також вам сподобається

Об`єкти у статті

Маршрути у статті

Коментарі