Додати до маршруту

Музей суднобудування в Миколаєві

GPS координати: 46°58’41”N 31°59’9”E
Рейтинг:
3578 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Миколаївський музей суднобудування - це єдиний музей на території України, який створений виключно для висвітлення цієї, непопулярної в наші дні, галузі. У 1978 році він отримав свою постійну прописку в будівлі штабу Чорноморського флоту за адресою Адміральська 4. Ця будівля - прекрасний зразок російської класичної архітектури, зведений 1794-го р. Головним архітектором став відомий Неєлов. Деякий час ця будівля слугувала резиденцією головнокомандувача Чорноморського флоту.

Музей суднобудування в Миколаєві

Музей суднобудування в Миколаєві

Музей складається з 12 залів, а експозиція налічує близько 3000 експонатів. Представлені речі детально показують всю історію суднобудування України, починаючи з верфей Київської Русі і закінчуючи сучасними заводами. У музеї зібрана унікальна колекція моделей кораблів XVIII-XX ст., Серед яких є перший корабель,що зійшов з Миколаївської верфі - гарматний фрегат «Святий Миколай», герой революційних хронік броненосець «Потьомкін», знаменита гарматна брига «Меркурій», новітній авіаносець «Київ» і багато інших.

штаб флоту

штаб флоту

Крім того, в експозиції є цікаві навігаційні прилади, унікальні документи і карти, предмети побуту моряків та їхня форма. Багато з експонатів були свідками героїчних морських битв. Є спеціальний зал, присвячений Кримській війні. У ньому можна знайти корабельні гармати, відзнаки і медалі та Андріївський військово-морський прапор. Тут же перед відвідувачами постане модель першого панцерного корабля «Новгород».

музей суднобудування

музей суднобудування

Отже, більш конкретно по залах:

  1. Історія суднобудування домиколаєвського періоду;
  2. Війни Російської імперії за Причорномор'я;
  3. Будова вітрильних кораблів;
  4. Кримська війна;
  5. Залізне суднобудування;
  6. Миколаївські верфі до революції;
  7. Радянські п'ятирічки;
  8. Друга Світова війна.

музей суднобудування

Був ще зал, присвячений сучасному суднобудуванню, але в даний момент там відкрито виставку, яка висвітлює події Кримської війни, а експонати перенесені в коридор. Перед входом у Штаб флоту, є алея, яку прикрашають пам'ятники знаменитим флотоводцям: Ушакову, Нахімову, Беллінсгаузену, Лазареву і іншим. Є також майданчик, на якій виставлені гармати з кораблів Чорноморського флоту.

музей суднобудування

Незважаючи на всі недоліки і трохи застарілий музейний фонд, а також те, що деякі моделі давно необхідно відреставрувати, Штаб флоту і музей кораблебудування це унікальне місце, аналогів якому в Україні немає.

музей суднобудування

GPS: 46 ° 58'41 "N 31 ° 59'9" E

Адреса: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 4

Контакт: +38 (0512) 37-86-37, (0512) 37-85-98
Працює: 9:00 - 17:00, вих. - ПН.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі