Додати до маршруту

Музей техніки Фаетон (ретро-автомобілі)

GPS координати: 47.87679672 35.12767792
Рейтинг:
4465 Переглядів 1 Коментарів 4 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У 2008 році в Запоріжжі відкрився унікальний для України музей ретро-автомобілів. Загальна площа всіх виставкових залів перевищує тисячу квадратних метрів і, за твердженням творців унікальної пам'ятки Запоріжжя, аналогів на Україні не існує.

Музей ретро-автомобілів

Музей ретро-автомобілів

Виставка налічує понад 60 моделей раритетних автомобілів 20-60-х років минулого століття. Крім автомобілів, які доступні всім бажаючим чимало рідкісних одиниць знаходяться на реконструкції в майстернях музею. Вся техніка воістину легендарна.

Музей ретро-автомобілів, Запоріжжя

Музей ретро-автомобілів, Запоріжжя

В експозиції є і найстаріша українська вантажівка - ГАЗ-АА 1935 р яка отримала народну назву «полуторка». З легкових машин, можна відзначити трофейний Опель, який до реставрації був схожий на решето, адже був наскрізь прошитий осколками. За словами директора музею і головного його ідеолога Дмитра Позняка справжньою родзинкою колекції став ЗІС-6 «Катюша». Іншого такого авто, ще й у повністю робочому стані, в Україні не існує.

ЗІС-6 Катюша

ЗІС-6 Катюша

Тему Великої вітчизняної продовжує «тритонка» ЗІС-5 - основний автомобіль Червоної армії. Його буквально витягли з того світу, обмінявши в одному з Херсонських колгоспів на деталі від КАМАЗа. Якби експонатам давали номінації, то приз глядацьких симпатій напевно отримала б «Моргунівка». Та сама малолітражка, яку так запросто розгортав Євген Моргунов в «Операції Ы». Є тут і справжні кінозірки, наприклад, «Уралзіс-5», за словами екскурсоводів, брав участь у зйомках фільмів «На безіменній висоті» та «Зірка».

ЗІС-5

ЗІС-5

Це далеко не повний список унікальних транспортних засобів зібраних під одним дахом. Тут є як радянські автомобілі, так і іномарки. У музеї знаходяться не тільки чотириколісні апарати, а й колекція мопедів і мотоциклів, головна мрія всіх підлітків СРСР. Не обійшлося і без іграшок, адже машинка - це мабуть найпопулярніша іграшка в світі. Моделей дуже багато і їм відведено окремий зал. Особливо радує дитяча машина з педалями, та сама, яка була у вашого сусіда у дворі.

мопеди

Мопеди

До створення музею таку кількість ретро-машин можна було побачити в Запоріжжі тільки на день міста, під час щорічного пробігу. Зараз повна виставка радує всіх жителів і гостей міста цілий рік.

Музей ретро-автомобілів

 

Адреса: м. Запоріжжя, вул. Виборзька, 8

Контакт: +38 (061) 213-14-25, (097) 411-45-90, (050) 322-82-75
Працює: 9:00-17:00

Цей об`єкт у маршрутах

Цей об`єкт у статтях

Коментарі

  • Патріотичний Мандрівник

    від Патріотичний Мандрівник | 27 червня 2017

    Музей вражає своєю багатою експозицією. Кількість експонатів настільки велика, що їм тісно навіть на такій немаленькій площі. Окрім автомобілів представлені також, військова техніка і стрілецька зброя, вело- і мототехніка і навіть справжній винищувач часів Другої Світової війни.
    0 0