Додати до маршруту

Біосферний заповідник Асканія-Нова

GPS координати: 46°27’6”N 33°52’50”E
Рейтинг:
4571 Переглядів 0 Коментарів 3 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Асканія-Нова
Біосферний заповідник Асканія-Нова - це унікальний куточок природи: тут розташована єдина в Європі ділянка степу, якого ніколи не торкався плуг (одного разу розкопаний степ не відновлюється ніколи). Заповідник Асканія-Нова віднесений до «100 великих заповідників і парків» світу однойменною книгою, виданою в Москві видавництвом «Віче» у 2002 році (автор-укладач Н. А. Юдіна). Музей під відкритим небом: тут збереглися самотні стародавні кургани, кам'яні скіфські баби, створені стародавніми творцями. Заповідник займає площу 11 тис. Га .; примикає до лісопарку зі штучними ставками і каналами, де мешкає безліч звірів і птахів. В Асканійському степу росте понад 400 видів трав і квітів, переважають злаки.

Асканія-Нова
В кінці квітня зацвітають тюльпани, потім іриси, астрагали, гіацинти, жовтці. У травні - гвоздики, ромашки. Влітку степ, закутаний в сріблястий серпанок ковили, переливається хвилями від найменшого подиху вітерця. У нір ховрахів розростаються куртини сірувато-сизого полину. Асканійський парк площею близько 200 га. Істотно відрізняється від дикої степової зони. Він розбитий згідно строгого плану. У парку близько 150 видів і форм дерев і чагарників. Гостролистий клен, кримська сосна, пірамідальний і колонновідний дуби, ялівець, в'яз, ялина, ясен, біла акація, у води - плакучі верби. Центр композиції парку - мальовничий ставок.

Асканія-Нова
На території заповідника можна зустріти представників більше 60 видів пернатих, В цілинному степу гніздяться 16 видів, безліч буває на прольоті. У парку близько 40 видів, на водоймищах близько 30 видів птахів. Навесні чутні голоси лебедів - кликунів. Білі і чорні лебеді, фламінго, журавлі, дрохви, стрепети, сірі куріпки, найбільше різних видів жайворонків. Степовий орел - рідкісний гість, частіше можна бачити степового луня низько летить над землею. У вольєрах - страуси африканські, ему, нанду, дрохви, фазани, павичі, степові орли, вінценосні журавлі, папуги.

Асканія-Нова
У своєрідному зоопарку заповідника міститься унікальна колекція тварин. Зебри, південно-американські верблюди, індійські і африканські антилопи, олені. У степу пасуться лами, шотландські поні, дикі коні - тарпани (кінь Пржевальського), американські бізони, буйволи кафрські; Сайгаки - найдавніші копитні, ровесники мамонтів. У воді сайгаки потребують тільки під час сильної засухи. Дрібних звірів багато: миші, хом'яки, є і тушканчики. Хижаки-тхори, лисиці, ласки, зустрічаються і горностаї.

Асканія-Нова
Зповеднік Асканія Нова відрізняється від інших заповідників тим, що на його території крім місцевих, аборигенних, степових видів дикої фауни, добре прижилися багато рідкісних тварин, привезених не тільки з Європи і Азії, але з Африки, Австралії та Америки. Тут у великих загонах зоопарку площею в 30 кв. км містяться в напіввільних умовах зебри і антилопи, бізони та буйволи, олені і дикі коні - всього понад 1000 тварин 40 і гібридних форм. Ці «гості» асканійської степу давно вже відчувають себе в просторих вольєрах як вдома.

GPS: 46 ° 27'6 "N 33 ° 52'50" E

Адреса: Херсонська обл., Чаплинський р-н, смт. Асканія-Нова, вул.Фрунзе 13, індекс 75230

Контакт: askania-zap@mail.ru

Цей об`єкт у статтях

Коментарі