Додати до маршруту

Нульовий кілометр Дунаю

GPS координати: 45.40835190 29.76149559
Рейтинг:
4501 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У своєму гирлі могутня європейська річка Дунай розпадається на кілька основних потоків, утворюючи систему плавнів. Якщо подивитись на карту, Дунай у цьому місці нагадує Ніл: така ж дельта з острівцями і безліччю рукавів. Поміж двома основними (судоплавними) протоками лежать острови, центральний з яких тягнеться від міста Вилкового до самого моря. Він має назву "Анкудінів острів" і на ньому живуть лише рибалки. Тут нема ані електрики, ані газу, ані телефону, ввечері нечисленні люди запалюють свічки, а щоб подивитись фільм - дістають електрогенератор на солярі.

Катер, що возить туристів по Дунаю

Катер, що возить туристів по Дунаю

Дунай з кельтської значить "швидка вода". Довжина Дунаю - 2960 кілометрів, він починається на південному заході Німеччини, у землі Баден-Вюртемберг, в горах Шварцвальду, і збирає воду з усіх річок свого басейну на тисячі кілометрів навколо. Дунай спускається з гір біля Регенсбургу в Німеччині і продовжує нанизувати на себе міста, наче намистини: Лінц у Австрії, далі заходить в австрійську столицю Відень, у словацьку  Братиславу, в угорський Будапешт, у сербський Белград, а тоді розмежовує (по Дунаю проходять кордони) Сербію із Румунією, Румунію із Болгарією і нарешті Румунію з Україною. У Румунії це вже величезна могутня ріка, здатна творити географію та історію континенту, якщо уявити її наділеною розумом.

Пам'ятний знак "Нульовий кілометр Дунаю"

Пам'ятний знак "Нульовий кілометр Дунаю"

Чому ж початок Дунаю рахують від гирла, а не від витоку? А тому, що в німецькому Шварцвальді Дунай утворюється трьома схожими джерелами, щодо яких так і не змогли домовитись. Було вирішено рахувати початок Дунаю від Чорного моря, але тут є й серйозніші проблеми. Наприклад, Дунай змінює своє гирло з роками, через що Україна отримала від СРСР у спадок суперечку з Румунією за острови. У Румунії схожий знак поставили ще в XIX столітті, бо там є свій канал з Дунаю - "Сулинський", а в Україні - у 2000-ні роки. 2016-го року його оновили, додавши тризубта національні українські кольори.

До "Нульового кілометру" підходять туристичні катери, поруч із ним на Анкудіновому острові стоять причали. Тут досить свіжий вітер, а враження від гігантського Дунаю просто неймовірні!

Радимо відвідати це місце, яке складає враження краю землі.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі