Додати до маршруту

Вірменська церква, Білгород-Дністровський

GPS координати: 46.19812393 30.35566330
Рейтинг:
3118 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Невеликий населений пункт в Одеській області всього на 2 вулицях умістив залишкиОлександрівських Казарм,грецьку церкву, Пам'ятник героям російсько-японської війни і Сарматський могильник. Але особливе місце в цьому списку займає Вірменська церква -перший оплот християнської віри, зведений в Одеській області.

Спочатку храм мав назву «Грецький». Згідно з легендою, церкву збудували 2 грека, що жили вБілгороді-Дністровськомув 14 столітті. Довгий час спорудження служило звичайним монастирем.

Лише в 16 столітті церква була віддана на піклування вірменській громаді. Це спричинило за собою подальшу реконструкцію будівлі. Праці вірменських прихожан можна оцінити і сьогодні. Склепіння храму досі прикрашеніручним розписом 16 століття і старовинними мармуровими плитами.Цей символ Вірменії в глибинці вважається справжнім раритетом.

З 1940 року будівля Вірменської церкви не несе релігійного сенсу. Це всього лише база археологічної експедиції. На щастя, спорудження майже завжди відкрито для відвідування, оскільки залишається святинею для місцевої діаспори вірмен.

Цей об`єкт у маршрутах

Цей об`єкт у статтях

Коментарі