Додати до маршруту

Арабатська стріла і Арабатська фортеця

GPS координати: 45°17’43”N 35°28’42”E
Рейтинг:
3247 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Арабатська стріла або коса - це вузька ділянка суші на території Херсонської області та Криму. Коса є своєрідною межею, що розділяє затоку Сиваш і Азовське море. Ґрунт, здебільшого, складається з вапняка (черепашок молюсків). З довжиною близько 100 км. і шириною до 270 м., стріла є прекрасним місцем відпочинку для любителів дикої природи.

Арабатська стріла

Арабатська стріла

Влітку вода на мілководді прогрівається до +28, а висока концентрація брому і йоду в повітрі роблять відпочинок в цьому місці не тільки максимально приємним, але і корисним для здоров'я, особливо для людей з проблемами дихальних шляхів і підшлункової залози. Крім моря, на території коси є ще 2 озера: Черкаське і Генічеське. Останнє використовують для отримання солі.

Вид з висоти

Вид з висоти

Крім географічного розташування, стріла також цікава своєю історією. Козаки, в ході визвольних війн, часто використовували її як плацдарм для атак на Крим. Іноді билися і на самій косі. Для оборони Криму на косі була побудована Арабатська фортеця. Це єдина татаро-турецька фортеця на узбережжі Азовського моря.

Арабатська фортеця, Соляне

Арабатська фортеця, Соляне

Розташована вона в двох кілометрах від села Кам'янське або Соляне. Основним завданням фортеці була оборона півострова з півночі і сходу. Вперше Арабатська фортеця згадується в роботах француза Боплана 1651 г. Однак, є відомості, що вже до 1668 року запорізькі війська захопили фортецю і знищили всіх її захисників.

Прохід в Арабатській фортеці

Прохід в Арабатській фортеці

У підсумку, фортеця кілька разів переходила з рук в руки протягом двох наступних століть, до тих пір, коли в 1856 р Арабат був позбавлений статусу міського поселення і поступово покинутий.

заболочені місця

заболочені місця

Для сучасної України коса цікава, перш за все, своїми пляжами. Рівний берег повністю складається з піску, а невелика глибина з боку Азовського моря дозволяє годинами перебувати в теплій воді, навіть людям, які не вміють плавати. Глибина досягає позначки в 2 м тільки на відстані 100 м від берегової лінії. Під час повного штилю море стає абсолютно прозорим і створюється ілюзія того, що ви перебуваєте в акваріумі, а якщо озброїтися маскою і ластами, то кращого місця для підводного плавання просто не знайти.

Арабатська стріла

Крім пляжу, на косі було відкрито джерело мінеральних вод, які використовуються в лікуванні цілої низки захворювань, а в районі озера Салькове можна знайти поклади лікувальних грязей. Завдяки таким природним багатствам на косі в останні десятиліття почалося активне будівництво туристичних баз і всіляких оздоровчих комплексів.

Арабатська стріла

GPS: 45°17’43”N 35°28’42”E

Цей об`єкт у статтях

Коментарі