ВІДПОЧИВАЙТЕ З ПРИРОДОЮ У БУДЬ-ЯКУ ПОРУ РОКУ

Золотом і дарами осипає нас щороку багряна осінь. А ще – ностальгічними променями життєдайного тепла та неймовірними осінніми пейзажами. Це щоб на порозі зими нам було затишно і радісно. Але ви можете ще додати в своє життя осіннього драйву, вирушивши на пошуки оригінальних куточків природи, які наповнять ваше серце незабутніми враженнями. І тоді буде що переглядати довгими холодними зимовими вечорами, закутавшись в теплий плед та смакуючи гарячим чаєм.

Отож, вперед, за осінніми мотивами для вашого життєвого мольберту! Чим ви його розмалюєте? Поезією душі, багряно-калиновим намистом вражень, золотом почуттів та п’янкими пахощами багатої осені. Осіння мальовнича Україна – це той шматочок неповторної краси, який залишиться на сторінках вашого мандрівного щоденника незабутніми фотомитями та щирими захоплюючими відгуками. Відкрийте своє серце неповторним осіннім пейзажам у дендропарках «Софіївка», «Олександрія», Тростянецький, де кожен ваш крок потопатиме в барвистому килимі вражень. Спрямуйте свої погляди на скелясті шпили Урицьких гір, кам’яні древні брили Подільських Товтрів та круті схили Горганів, щоб поглянути в вічі первозданній могутній природі. А свої душевні струни налаштуйте на гармонію почуттів та невмирущість українського слова в Тунелі кохання та на Тарасовій горі в Каневі. Ви – це все, що вас оточує. Тому обирайте найкраще в своїй країні!

 

Осінні гори

 

ТОП-10 чарівних куточків природи восени

 

1. Парк шляхетного походження

Одне з найдивовижніших рукотворних чудес України, що стало вже невід’ємною частинкою української природи. Парк, який налічує понад 2 тисячі унікальних і місцевих дерев та кущів. Пам’ятка світового садово-паркового мистецтва 18-19 століть площею біля 180 гектарів.

Національний дендрологічний парк «Софіївка», що розташований в Умані Черкаської області, заворожить вас унікальною природою та затишною атмосферою.

 

Національний дендрологічний парк «Софіївка»

Національний дендрологічний парк «Софіївка»

 

2. Романтичний тунель, оповитий золотом почуттів

Наповнити серця романтикою та внести нотку новизни у стосунки з вашою другою половинкою можна в одному з найкрасивіших куточків України. На Рівненщині в містечку Клевань знаходиться Тунель кохання, який природа створила на місці залізничної колії.

Майже кілометровий дивовижний куточок природи, який торкає найпотаємніші струни закоханого серця та награє чарівну мелодію шепотом листя. Найкраща пора для відвідин Тунелю кохання – золота осінь, хоча влітку тут не менш захоплююче.

Тунель кохання, Клевань

 

3. Піщане море Херсонщини

Осінні краєвиди ідеально доповнить безкрає море пісків, яке водночас і захоплює, і засмучує. Олешківська пустеля є найбільшим піщаним масивом у Європі і охоплює понад 200 гектарів рідної землі.

Нашому погляду відкривається неймовірна картина природи, яка така неприродна для українських родючих чорноземів. Хочете побачити куточок природи Африки із справжнім оазисом – завітайте в національний природний парк Цюрупінського району.

Олешківські піски, Херсонщина

 

4. Аналог бар’єрного рифу серед Поділля

Багато тисячоліть тому тут панувало морське життя. Нині від нього залишилась лише берегова лінія, вкрита унікальною рослинністю та прикрашена пагорбами у вигляді морських хвиль.

Товтровий кряж діагонально перетинає Західну Україну і простягається на сотні кілометрів. Товтровим кряжем утворений і каньйон річки Збруч, що є неповторною частинкою унікальної природи України. На високих мальовничих берегах Збруча збереглися руїни замків та костелів.

Відвідати Подільські Товтри – це все одно, що побувати на дні висохлого океану!

Подільські товтри

А поряд – містечко з історичними пам’ятками – Кам’янець-Подільський Хмельницької області, знаменитий заповідник «Медобори», (Подільські Товтри називають ще Медоборами), не так далеко – Оптимістична печера. Отож, подивитися є на що!

Осінній Кам'янець-Подільський

 

5. Дика місцина, переповнена туристами

Найдивовижніший гірський масив із розсипаною по схилах кедровою сосною, що вважається рідкістю для такої місцевості. Унікальна рослинність, чисте гірське повітря, дивовижні краєвиди та такі бажані для туристів грибні місця.

Це все – гори Горгани, які є дикою заповідною зоною, проте одним із найбільш відвідуваних туристами місць Карпат. Масив простягається Івано-Франківською та Закарпатською областями.

Осінь в Горганах

 

6. Загадка наймістичнішого куточка України

Саме так описують урочище «Камінне село», що на Житомирщині (недалеко від села Рудня-Замисловицька, Олевський район). Скупчення великих валунів займає біля 15 гектарів лісу. Деякі валуни формою нагадують будинки, а ще тут є своя «школа», «церква» та інше, тому й назвали природну пам’ятку «селом».

Дізнайтеся про історію походження таємничого куточка України та проведіть незабутню мандрівку серед загадкових кам’яних велетнів.

Камінне село

Кам'яне село

 

7. У спадок нащадкам – від Скоропадського

Тростянецький дендропарк заснував український меценат та відома історична постать Іван Скоропадський. Понад 200 гектарів унікальної рослинності та не менш цікаві насипні гори серед рівнин – на Чернігівщині. Надихнув мецената на створення таких пагорбів Париж. За 30 років вдалося, хоч і за великі на той час кошти, створити в дендропарку своєрідний швейцарський ландшафт, який є маленьким шматочком Альп.

Сьогодні – це напівдика місцина, але тим вона і унікальна. Рідкісні дерева, екзотичні рослини, невеличкі ставки з лебедями та мальовничі пагорби – все це подарує вам незабутні вихідні у Тростянецькому дендропарку!

Тростянецький дендропарк

Тростянецький дендропарк

 

8. З легкої руки графині Браницької

Тут із задоволенням проводили вільний час Тарас Шевченко, Олександр Пушкін, князі та княгині, державні діячі, художники та багато інших видатних особистостей різних поколінь. Затишний і мальовничий куточок природи на околиці міста Біла Церква, створений графинею Олександрою Браницькою, приваблював і понині приваблює тисячі відвідувачів. Державний дендрологічний парк «Олександрія» НАН України є найбільшим архітектурно оформленим ландшафтним парком в Україні. Його площа становить майже 300 га.

Колонада Луна

Унікальна природа, стилізовані руїни, затишні галявини, акуратні доріжки та клумби, мальовничі краєвиди, і найголовніше – затишок і благодать. Отут справді можна зануритися з головою у світ спокою та умиротворення, аби набратися життєдайної сили для щоденних подвигів.

Парк "Олександрія"

 

 

9. Пам’ятка української природи, унікальна в Європі

Маловідомі, але унікальні, оскільки не мають аналогів у Європі і належать до пам’ятника природи та археології національного значення. Це – Урицькі гори, що принишкли у долині ставка Уричанка поблизу села Урич, що на Львівщині.

Величні гірські шпилі історико-ландшафтного комплексу «Тустань» зачаровують своєю неприступністю і таємничістю. Вони вселяють впевненість у серця тих, хто насмілиться подолати хоч кілька метрів крутого підйому (їх висота досягає до 50 метрів) та утверджують сміливу життєву позицію.

Урицькі скелі

 

10. До тебе, великий Кобзарю!

Місце, де мріяв оселитися сам Тарас Шевченко, гора яка стала його домівкою – навіки! Чернеча (Тарасова) гора височіє над Дніпровими кручами Канева та заворожує неймовірними краєвидами. А ще це – духовна святиня українського народу, де тисячі людей приходять вшанувати великого письменника і художника та доторкнутися до глибинних струн поетової душі.

Пам'ятник Шевченку на Чернечій горі

Чернеча гора знаходиться на території Канівських гір, де збережено унікальну флору і фауну лісостепової зони. Мальовнича природа та затишні місця для відпочинку в Канівському природному заповіднику, що є найстарішим заповідником в Україні (створений у 1923 році), стануть найкращим місцем для сімейного дозвілля.

Чернеча гора. Панорама

Панорама, що відкривається з Чорнечої гори.

Як бачите, осінь - це не час, аби сидіти вдома, закутавшись у ковдру. Це час насолоджуватись красою української природи, час збирати її дари - в прямому і переносному сенсі! Тож обирайте свій напрямок, складайте докладний маршрут - і гайда в дорогу!

 

Також вам сподобається

Об`єкти у статті

Маршрути у статті

Коментарі