Додати до маршруту

Заповідник «Медобори»

GPS координати: 49.24925232 26.18594742
Рейтинг:
1821 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На мальовничому рельєфі Подільської височини виразно проступає довгий ряд пагорбів, який отримав назву «Медобори». Заповідник розташований на території Гусятинського і Підволочиського районів Тернопільської області.Місцевість отримала назву «Медобори» тому, що там росте дужевелика кількість медоносних рослин.

Державний заповідник «Медобори» був створений в 1990 році. Істотне розширення його території було вироблено в 2000 році.Територія заповідної зони ділиться на 2 частини - «Медобори» і«Кременецькі гори».Площа кожної з них практично однакова і становить близько 10 тисяч гектар.

Заповідник розташований на території унікального геологічного утворення - Товтр, що представляє собою вузьку горбисту пасмо ізольованих горбів і гребенів, які піднімаються над прилеглою територією на 60-100 метрів.

Головною метою створення заповідної зони був намірзберегти унікальні природні комплекси в первозданному стані. Разом з неповторною природою, багатство заповідної зони становлять різні види тварин і реліктових рослин. Багато з них занесені до Червоної книги України.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі