Додати до маршруту

Острів Джарилгач

GPS координати: 46°0’47”N 33°3’51”E
Рейтинг:
7353 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Джарилгач - це найбільший за площею острів України в Чорному морі. Його площа становить 62 км2. Однак, не дивлячись на таку велику територію, ніякого економічного чи політичного значення острів не має. Фактично Джарилгач можна вважати нежилим. Перші згадки про це місце можна зустріти ще в роботах древніх авторів Геродота і Птолемея. Міф про створення коси відноситься до періоду Троянської війни.

острів Джарилгач

острів Джарилгач

За деякими джерелами згадується острів і в легендарній «Одіссеї». В одному з епізодів книги Одіссей зі своєю командою потрапили на Козій острів, населений циклопами людоїдами, а з історії відомо, що саме Джарилгач в давнину населяли племена аримаспів, колишніх скіфських рабів, які засліплювали своїх невільників. Не гребували вони й людським м'ясом.

Острів Джарилгач, Скадовськ

Острів Джарилгач, Скадовськ

Як говорилося раніше, жителів на острові немає. Це звичайна причорноморська рівнина, з відповідною різноманітністю трав, лікувальними грязями і джерелами прісної води. На острові проходить міграція птахів, живуть олені, лані, лисиці, кабани, дикі зайці і ін. У 1923 році Джарилгач був включений до складу національного заповідника «Асканія-Нова».

Олені на острові Джарилгач

Олені на острові Джарилгач

У 1927 р був створений Приморський заповідник, який проіснував лише кілька років. Недоторканний статус повернувся до острову тільки 82 роки по тому. За наказом президента України Віктора Ющенка було створено Джарилгачський національний природний парк для збереження об'єктів наукового, естетичного та оздоровчого значення. Умовно, територія заповідника розділена на 4 смуги:

  • з північного боку берег піщаний з великою кількістю морської трави;
  • солоні озера з типовими для такої місцевості рослинами;
  • степова частина острова;
  • південна сторона, яка користується найбільшою популярністю серед туристів, є піщаний берег з кучугурами.

Чайки на березі острова Джарилгач

Чайки на березі острова Джарилгач

Однією з візитних карток острова є маяк, точніше два маяка: старий і новий. Старому вже більше 100 років. Встановили його ще в 1902 р за проектом майстрів з Парижа. Зараз він стоїть біля самої води. Хоча, під час побудови він перебував на відстані 200 м. від моря. Крім маяка, тут є кілька будівель, деякі з них вже наполовину в воді, і джерело прісної води.

Маяк на острові Джарилгач

Другий маяк зовсім новий. Побудований був в 1997 р Знаходиться він в півсотні метрів від старого. Працює практично без людської допомоги: вдень накопичує сонячну енергію, а вночі автоматично працює в режимі проблиску.

Маяк на острові Джарилгач

Маяк на острові Джарилгач

GPS: 46 ° 0'47 "N 33 ° 3'51" E

Адреса: м Скадовськ, о. Джарилгач

Цей об`єкт у статтях

Коментарі