Додати до маршруту

Березань (острів)

GPS координати: 46.59957504 31.41164589
Рейтинг:
3037 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У Чорному морі навпроти гирла Південного Бугу недалеко від міста Очаків знаходиться невеликий безлюдний острів Березань. Його довжина становить близько 1 км. Він цікавий своєю історією, якабере свій початок з часів античності. Тоді це був півострів, з кінця 7 століття до н. е. тут розташовувалося давньогрецьке поселення Борисфен.

Пізніше поруч став розвиватися античне місто Ольвія. Сьогодні острів Березань входить до складу Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія». Археологи розкопали на острові лабіринт підземних споруд. Але більшу частину таємниць давніх часів Березань ще зберігає.

На острові живуть птахи, ящірки, змії. Тут немає ні дерев, ні кущів, а тільки одні польові трави. Можливо, саме цей острів під назвою Буян згадував Пушкін в «Казці про царя Салтана».

За Березанню закріпилося і друга назва - острів Лейтенанта Шмідта. У 1906 році за вироком суду Російської імперії тутрозстріляли бунтівного командувачаескадрою Чорноморського флоту і керівників повстання на крейсері «Очаків». Шмідту на острові встановлено пам'ятник.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі