Додати до маршруту

Острів Бірючий

GPS координати: 46°7’36”N 35°6’11”E
Рейтинг:
3966 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Острів Бірючий - мальовничий куточок півдня України, який являє собою розширену частину Федотової коси. Немає однозначної версії виникнення острова: за деякими даними він був спеціально насипаний за наказом Петра I, як перешкода для турецьких кораблів, але скоріше за все, як і більшість подібних острівців, Бирючий був намитий природним шляхом. Від коси до 1929 р він був відділений невеликим протокою, саме тому і отримав статус острова.

острів Бірючий

острів Бірючий

Територіально Острів знаходиться в Херсонській області, хоча ніяк не пов'язаний з материковою частиною. У довжину коса сягає майже 20 км., Максимальна ширина - 5 км. Риболовецькі судна, як правило, причалюють в бухти південно-західної частини коси. У XIX ст. в цих місцях процвітав рибний промисел.

Бирючий острів, Генічеськ

Бирючий острів, Генічеськ

В околицях острова працювали відразу 2 рибозаводу. Спеціально для рибалок в 1878 р був споруджений маяк. Спочатку це була невисока дерев'яна споруда, але з плином часу її замінив сучасний маяк з червоної цегли.

острів Бірючий

Головною визначною пам'яткою острова є Азово-Сиваський національний природний парк. Парк був створений зовсім недавно, в 1993 р за указом президента Леоніда Кучми. Фактично він замінив Азово-Сиваський заповідник. Загальна територія парку становить 33 тис. га. з них лише третина припадає на сушу.

Олені на острові Бірючий

Олені на острові Бірючий

Через велике розмаїття рідкісних видів тварин, потрапити на Бирючий не так і просто. Для цього знадобиться спеціальний пропуск. Крім природних багатств на острові знаходиться президентська дача, побудована ще за часів правління Хрущова. Відвідуванням цієї резиденції не гидував жоден з президентів незалежної України.

Маяк на острові Бірючий

Маяк на острові

Сьогодні цей острів можна назвати яскравим прикладом втручання людини в хід природних процесів. Буквально сто років тому на початку 20-х років ця територія була типовим приморським степом з малою рослинністю і мізерним тваринним світом.

Маяк

Маяк

Після того як острів перейшов під контроль Азово-Сиваського господарства, тут почалися роботи з акліматизації невластивих цій території представників флори і фауни. Сьогодні, кожного відвідувача острова зустрічає шум листя безлічі дерев. По острову вільно гуляють лані, лисиці, єнотові собаки. Це ідеальне місце для любителів дикої природи.

Польові квіти на острові

Польові квіти на острові

GPS: 46 ° 7'36 "N 35 ° 6'11" E

Коментарі