Додати до маршруту

Грецька церква, Білгород-Дністровський

GPS координати: 46.19914246 30.35582924
Рейтинг:
3265 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Мальовничий берег Дністровського лиману в Білгород-Дністровському прикрашає Грецька церква, друга назва якої - церква Іоанна Предтечі. Її вік досить шанобливий:будівництво храму було вироблено греками з Трапезунда(Звідси і походження назви) орієнтовно в 13-14 століттях, спочатку будова була дерев'яною.

В цілому церква невелика, проте вона створює враження масивного і величної будівлі, яке до того жмає унікальну історичну цінністьі є одним з найбільш популярних релігійних пам'яток архітектури. За часів панування турецьких завойовників, храм був ґрунтовно зруйнований і відновлений лише в 16 столітті. Трьома століттями пізніше, була збудована невелика дзвіниця, яка існує до цих пір і приваблює не менше уваги, ніж основна будівля. Красу всього комплексу підкреслює м'який блакитний колір стін, що виглядає просто приголомшливо на тлі синього неба.

Сьогодні Грецька церква належить Українській православній церкві. Помилуватися святинею і гордістю міста приїжджають тисячі віруючих і істориків релігії, щоб зануритися в неповторну атмосферу храму. Відвідування церкви стане прекрасним доповненням до основної програми відпочинку та привнесе в неї цікаві нові фарби.

Цей об`єкт у маршрутах

Цей об`єкт у статтях

Коментарі