Додати до маршруту

Історико-культурний комплекс «Запорізька Січ»

GPS координати: 47.85723495 35.07477188
Рейтинг:
5496 Переглядів 1 Коментарів 3 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» розташований в національному заповіднику «Хортиця» в місті Запоріжжя. Будівництво комплексу почалося в 2005 році. Він являє собою відтворену копію старовинного козацького поселення. Задовго до свого відкриття комплекс встиг стати популярним туристичним об'єктом завдяки зйомкам на цій території російського фільму «Тарас Бульба».

Тут ви зможете познайомитися з побутом і життям запорізьких козаків, взяти участь у численних фестивалях і святах. Навіть найдосвідченіших мандрівників вразять своєю самобутністю і барвистістю козацькі поєдинки на конях і рукопашні бої.

На території комплексу «Запорізька Січ» знаходяться різні господарські будівлі, церква, а також будинки, зведені за високим парканом. Цей туристичний об'єкт є унікальним не тільки з культурної чи історичної боку, а ще відрізняється оригінальною технологією будівництва, із застосуванням натуральних, екологічно чистих матеріалів.

Гості, які приїхали сюди, можуть оглянути такі цікаві експозиційні об'єкти, як: «Військова канцелярія», «Будинок кошового отамана», «Курінь» та «Храм Покрова Пресвятої Богородиці». У всіх приміщеннях створений інтер'єр, характерний для часів козацтва. Крім того, в селищі відтворені пушкарня і січова школа. Спочатку також були споруджені і селянські будівлі, які розташовувалися за межами фортеці. Однак ці будови, не захищені фортечними стінами, були зруйновані і розграбовані. Ви побачите тут також дивовижні пам'ятники - кам'яні кола, які були найдавнішими святилищами і місцем поклоніння богам.

Поруч з комплексом знаходиться місто майстрів, де можна придбати або замовити виготовлене за індивідуальним проектом ковальський виріб, розписний дерев'яний прилад або купити національну вишиванку. На острові також знаходиться кінний театр, де ви зможете побачити козаків, одягнених в традиційні костюми і демонструють свою майстерність у вправах з шаблями і верховій їзді. Після виступу вам запропонують катання на конях, а в зимовий період - на санях. Крім того, обов'язково покуштуйте національні українські страви, які приготують вправні кухарі прямо у вас на очах.

Історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» користується широкою популярністю серед туристів різних країн. Крім того, в ході інтернет-голосування, в якому брало участь понад сімдесят сім тисяч осіб, національний заповідник «Хортиця» був визнаний одним з семи чудес України.

Дістатися до комплексу можна на маршрутних таксі, які відправляються з зупинки «Проспект Металургів» в місті Запоріжжя, а також на міському автобусному маршруті № 50.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі

  • Патріотичний Мандрівник

    від Патріотичний Мандрівник | 27 червня 2017

    Дуже цікаво побачити архітектуру і побут запорізьких козаків
    0 0