Додати до маршруту

Музей історії запорізького козацтва

GPS координати: 47°51’36”N 35°4’16”E
Рейтинг:
4453 Переглядів 0 Коментарів 4 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Цей музей знаходиться в серці козацтва на острові Хортиця, що в Запорізькій області. Музей з'явився ще в 1983 році і був присвячений історії Запоріжжя. Спочатку основну увагу експозицій було присвячено історії острова і Запорізького краю. Була тут і інформація про козацтво, але крізь призму цензури зрозуміти всю значимість цього явища в історії України було практично неможливо. З приходом незалежності в моду увійшли зовсім інші цінності і музей змінив вектор свого розвитку, сконцентрувавши увагу безпосередньо на історії Січі.

Музей історії запорізького козацтва

Музей історії запорізького козацтва

На сьогоднішній день Музей історії запорізького козацтва - одна з найпопулярніших визначних пам'яток не тільки Запоріжжя, а й всієї України. В музеї знаходиться безліч експозицій, буквально переповнених історичними артефактами. Музей охоплює всі періоди історії острова Хортиця. У першому залі, який носить назву «Хортиця в найдавніші часи» можна дізнатися, що відбувалося на території острова до початку залізного віку.

фасад музею

фасад музею

Друга експозиція розповідає про події періоду Київської Русі. Основу виставки складають речі знайдені при розкопках стародавнього поселення Протолче. Безпосередньо з козацтвом пов'язані одразу дві експозиції: «Причини виникнення Запорізького козацтва» і «Військове мистецтво козаків». У цих залах зібрана величезна колекція зброї, монет та інших особистих речей рядового козака. Так само тут можна побачити макет гордості запорізького кораблебудування «Чайки» - бойового човна козаків.

Військове мистецтво козаків

Військове мистецтво козаків

У музеї є три діорами, які залишають просто море вражень. Перша - «Битва Святослава» - демонструє героїчний бій князя з ворогами в 927 році. Друга - показує козацькі збори на січовий площі. Третя - знайомить нас з більш близькими за часом подіями, а саме моментом нічного штурму Запоріжжя в 1943 році. У діорамі присутні справжні предмети з поля бою. Крім постійних, діють і періодичні виставки про різні етапи розвитку Запорізького краю.

Музей історії запорізького козацтва

Прекрасне розташування музею в одному з наймальовничіших куточків України робить його ідеальним місцем для відвідування. З цього місця відкривається чудова панорама на дніпровські пороги і легендарну ДніпроГЕС.

Музей історії запорізького козацтва

GPS: 47 ° 51'36 "N 35 ° 4'16" E

Адреса: г. Запорожье, о. Хортиця, вул. Старого Редуту, 9

Контакт: +38 (0612) 52-51-88, (061) 224-36-91, (095) 914-77-06

Цей об`єкт у маршрутах

Цей об`єкт у статтях

Коментарі