Додати до маршруту

Музей вина і виноробства Шабо

GPS координати: 46.14307022 30.37386513
Рейтинг:
3828 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На півдні України, недалеко від міста Білгород-Дністровська в Одеській області знаходиться невелике село під назвою Шабо. Тут розташований старовинний завод з багатовіковими традиціями виноробства, а також «Центр культури вина Шабо».

Цей центр був створений для підвищення культури споживання благородних сортів вин і популяризації здорового способу життя серед українців.

«Центр культури вина Шабо» складається з кількох частин. Це Фонтан Діонісія - символ вина Шабо, який представлений у вигляді сталевого циліндра з висіченими фігурками. Вони зображують історію створення компанії Шабо. Центр включає кілька залів - дегустаційний «Кришталевий зал» і кінозал, а також винні підвали - «Херескій льох» і «Королівський льох». При «Центрі культури вина Шабо» відкритий для відвідувачів Музей вина і виноробства - унікальний винахід компанії, який є єдиним в усій країні.

При вході в зали Музейного лабіринту ви побачите п'ять колон, які уособлюють п'ять епох розвитку виноробства на території Білгород-Дністровського району. Перша колона присвячена Грузії, як країні, в якій почалася історія створення вина. Вона зображена у вигляді традиційного грузинського судини, з якого п'ють вино. Друга колона уособлює епоху колонізації південних берегів України, особливо земель, на яких колись утворилося квітуче село. Третя колона нагадує про панування турків у цих краях і зведенні великої фортеці Аккерман. Четверта уособлює освіту містечка Шабо і зародження сучасної компанії з приходом шведів в Білгород-Дністровський район. П'ята колона символізує радянську епоху розвитку винного мистецтва Шабо.

У головному залі Музею Шабо ви побачите скульптуру грецького бога виноробства Діонісія. Кажуть, якщо потерти статую, то бог веселощів принесе вам благополуччя та щастя. З фойє ведуть три коридори в Історичний лабіринт, Грузинський винний льох і Королівський льох. В історичному відділі, який декорований в стилі чорного ящика, наочно показана історія вина і виноробства компанії Шабо. У Грузинському залі, повністю обладнаному національними елементами побуту, представлені старовинні технології створення вина благородних сортів Грузії. У Королівському підвалі представлено зібрання всіх старовинних вин компанії Шабо. Про це винному погребі ходять історії. Його назвали королівським в честь румунського короля Карола III, який будучи тут, залишив на стіні свою іменну підпис. Кажуть, що сам творець Шабо Луї Тардан і великий російський письменник Олександр Пушкін в 1812 році дегустували ці вина і вели світську бесіду.

Відвідування «Центру культури вина Шабо» принесе вам багато приємних і незабутніх вражень. Прогулянку по території заводу і культурного комплексу проведе досвідчений екскурсовод центру.

Дістатися до села Шабо ви зможете з Березина, Ізмаїла і Одеси, з автовокзалів яких відправляються прямі маршрутні автобуси.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі