Люди, які лише планують розпочати свої подорожі Україною, першим просто зобов’язані навідати саме Київ. Місто-герой з легендарною історією, столиця України і колиска всієї Київської Русі, сьогодні зустріне відвідувачів так, як мати стрічає власних дітей: щиро, з відкритим серцем і обіймами. Подейкують, що перші відвідини Києва завжди лишають по собі гіркувато-солодке відчуття, народжене від розуміння його ваги в історії та всіх тих історичних баталій, які зробили місто сучасною, яскравою і гордою столицею України.

Історія Києва – тернистий шлях до сьогодення

Традиційно, знайомство з містом розпочинаємо з його історії. Нинішній Київ, який налічує майже три мільйони населення і є центром економічного, культурного і політичного життя України, має кілька версій походження. Але основною лишається легенда, яку всі українці та «пострадянські» люди знають назубок: десь у V-VI столітті брати Кий, Щек і Хорив, спільно зі своєю сестрою Либідь, заснували на березі Дніпра місто і назвали його йменням одного з братів.

Згодом, через кілька століть, Київ виростає до політичного і культурного центру Київської Русі. Таким він і є до того часу, поки міцна Київська держава не розпадається через міжусобиці князів на дрібні розрізнені князівства.

Київ (карта) часів Київської Русі

Київ (карта) часів Київської Русі

Велич, до якої встиг розростися Київ, спричинила хвилю вікових зазіхань на нього з боку чужинців: він пережив монгольський гніт, правління Речі Посполитої, Царської, а потім і «радянської» Росії.

Київ після ІІ світової війни

Київ після ІІ світової війни

Цікавим лишається той факт, що за всі роки реалізації загарбницьких прагнень інших держав, столиця України, яка колись була столицею Русі, усе ж зберегла потенціал культурного центру саме українського штибу.

Київ сьогодні: столиця революцій, центр творчих, економічних і соціально-політичних відносин

Київ революційний

Київ революційний

Київ сьогодення – це масштабний осередок, куди сходяться всі віхи життєвих процесів країни. Сучасний Київ генерує письменницькі зібрання і велелюдні фестивалі, виставки і концерти, акції благодійного й політичного спрямування тощо. За 25 років Незалежності столиця України пережила кілька всесвітньо-резонансних революцій на Майдані Незалежності. Їх так і називають: «Майдани», хіба що з додаванням окремих ознак того чи іншого часу.

Нині, потрапивши до Києва, можна бути переконаним, що сидіти, склавши руки, у готелі не доведеться. Афіші міста завжди майорять різноманітними анонсами – від оперних і театралізованих видовищ і до затишних, майже камерних, посиденьок в арт-кафе. На рекламу і оголошення туристи натикаються в метро і на вулицях, а живучи в еру розквіту інтернет-технологій, інформації про заплановані в столиці заходи можна отримати безліч за лічені хвилини.

Проте, основні місця Києва, де варто побувати, ми обговоримо окремо.

Цікавинки Києва: 10 місць, де варто побувати

Промо-відео. 2017

Перш, ніж ми розпочнемо екскурсію Києвом, завважимо, що столичний метрополітен, куди кожному гостеві варто спуститися, сам по собі є явищем, яке варто дослідити. Наприклад, станція метро ««Арсенальна» є найглибшою не лише в Київському метрополітені, але й в межах всієї Європи.

Ескалатор на станції метро «Арсенальна»

Ескалатор на станції метро «Арсенальна»

Звісно, цікавого у підземному світі метрополітену дуже багато: станція «Університет» має унікальне оздоблення бюстами видатних людей, а «Дніпро» і «Вокзальна» - є одними з найстарших тощо.

Станція метро «Університет»

Станція метро «Університет»

А от найбільш цікавою з огляду на естетичне оформлення вважається станція метро «Золоті Ворота». До речі, ця станція потрапила на 11 місце в рейтингу найкрасивіших у світі.

Станція метро «Золоті ворота»

Станція метро «Золоті ворота»

Та читачеві вже кортить піднятися нагору і подивитися, чим же принадний Київ для відвідувача. І, оскільки ми зупинилися на станції «Золоті Ворота», то тут і «вийдемо». Тим більше, воно ж ніби так і годиться – заходити з воріт і мандрувати містом далі, зупиняючись помилуватися особливими місцинами.

Локація 1. Золоті Ворота

Золоті ворота – це і справді давні ворота, «в’їзд» до Київської Русі. Звісно, вони були свого часу зруйновані. Повна реставрація відбулася до 1500 річниці заснування Києва у 1982 році.

Золоті Ворота 

Золоті Ворота

Локація 2. Андріївський узвіз

Наступним у нашому списку є Андріївський узвіз (він же – Андріївський спуск). Романтична бруківка, виставка-продаж робіт талановитих майстрів, сувеніри і чарівні мелодії. Пройтися узвозом – то справжня насолода. До слова, тут, на узвозі, можна побачити неперевершену Андріївську церкву, яка була збудована ще в середині 1747–1762 рр.

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз

Локація 3. Києво-Могилянська академія

У Києві розташований і один з найперших вишів Східної Європи – Києво-Могилянська академія.

Києво-Могилянська академія

Києво-Могилянська академія

Локація 4. Михайлівський собор

Однією з найдавніших архітектурних пам’яток Києва вважають Михайлівський Золотоверхий Собор. Його велич вражає навіть тих людей, які далекі від історичних чи архітектурних вподобань, адже не оцінити те, що заснування цього собору датується початком ХІІ століття, неможливо.

Михайлівський Золотоверхий Собор

Михайлівський Золотоверхий Собор

Локація 5. Софія Київська

Бути в Києві і не побачити мозаїку ХІ століття – Богоматір «Оранту» в Софіївському соборі? – Такої помилки припуститися категорично не можна! Більше того, сам собор з його дзвіницею – це символ Києва для багатьох туристів з-за кордону.

Софіївський собор

Софіївський собор

Богоматір «Оранта». ХІ ст

Богоматір «Оранта». ХІ ст

Локація 6. Меморіальний комплекс Національний музей історії України у Другій світовій війні

Цей комплекс – найбільший з музеїв, присвячених ролі України у Другій світовій війні. Тут обов’язково треба ознайомитися з гігантським монументом «Батьківщина-мати», який відомий у всьому світі.

Монумент Батьківщини-матері

Монумент Батьківщини-матері

Локація 7. Києво-Печерська Лавра

Києво-Печерська Лавра – перлина Києва. Заснована ще в ХІ столітті. Про неї говорити немає сенсу – це диво кожен має побачити на власні очі!

Києво-Печерська Лавра

Києво-Печерська Лавра

Локація 8. Майдан Незалежності

От ми й підбираємося до найжиттєдайніших, найбуремніших точок нашої подорожі. Тут, на Майдані Незалежності, завжди вирує життя. Це тут відбувалися всі важливі для країни події, оголошувалися всі доленосні рішення і чувся голос українського народу.

Майдан Незалежності

Майдан Незалежності

Локація 9. Музей «Пирогово»

Національний музей народної архітектури та побуту України або, по-простому, музей «Пирогово» - один з небагатьох музеїв просто неба такого величного масштабу. Тут відвідувач може побачити життя давніх українців у більш натуральному вигляді, ніж деінде. Будинки в повноцінних пропорціях, коні, прискіпливо відтворені до дрібниць всі особливості традиційного побуту українців не залишать байдужими навіть найвибагливіших туристів.

Експонати Музею «Пирогово»

Експонати Музею «Пирогово»

Локація 10. Національний ботанічній сад ім. М. М. Гришка НАН України

Київський ботанічний сад, розташований над Дніпром – єдиний у світі за своєю унікальною структурою. У ньому представлена рослинність різних куточків світу, і розподілені ці рослини за спеціальним принципом – такі собі «сегменти», які відображають ботанічні особливості тієї чи іншої країни. До того ж, Київський ботанічний сад – видовище, яке заворожує не лише в період цвітіння рослин, але й впродовж усього року.

Національний ботанічній сад ім. М. М. Гришка НАН України

Національний ботанічній сад ім. М. М. Гришка НАН України

Кілька слів для любителів «нестандартних» форм відпочинку

Якщо серед наших читачів знайдуться такі, кому не цікаві звичайні екскурсії містом, пропонуємо кілька «особливих» локацій. До прикладу, недалеко від Майдану Незалежності успішно діє і розвивається цікаве творче «кубло», як його називають митці, - кнайп-клуб «Купідон» (вулиця Пушкінська, 1-3). Тут чи не щодня проводяться цікаві мистецькі заходи, а меню цього закладу – справжній літературний витвір! Відвідувачі подейкують, що настрій моментально злітає вгору ще задовго до замовлення. А засновники називають заклад «останнім притулком інтелігенції».

Купідон, інтер'єр

Купідон, інтер'єр

В рамках однієї статті принади Києва не перелічити. Іноді гості міста шукають відпочинку абсолютно в протилежних місцях, ніж ті, що зазначені в туристичних путівниках. Тому, швидше за все, поради в цьому випадку можуть бути лише умовними. Та в будь-якому разі, радимо не зволікати з відвідинами Києва, якщо Ви ще досі цього не зробили

Об`єкти у статті

Маршрути у статті

Коментарі