Додати до маршруту

Музей «Золоті ворота»

GPS координати: 50.44879913 30.51329994
Рейтинг:
1379 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Унікальний архітектурний пам'ятник, який дійшов до нас ще з часів Київської Русі- «Золоті ворота» - був зведений на початку 11 століття. Висота цього оборонної споруди, побудованого у вигляді вежі з широкими воротами, досягала близько 10 метрів.

Парадні ворота Києвазводилися за часів одного з найяскравіших правителів Русі - Ярослава Мудрого. Основним завданням була оборона головного в'їзду в місто від татаро-монголів. Тому ворота були укріплені, виготовлялися із застосуванням каменю, обпаленої глини. Трохи пізніше над оборонною спорудою з'явилася Благовіщенська церква.

Фахівці так і не прийшли до єдиної думки, чому ж воротам, у виготовленні яких не використовувалося золото, було дано таку назву. За однією з версій, «золотими» їх прозвали через мідної оббивки, яка давала відблиск, коли на неї падали промені сонця. Ще одне припущення - назва пов'язана з константинопольськими Золотими воротами, через які вЄрусалимувійшов Ісус.

Київські Золоті ворота все ж не встояли під натиском татар. Але з часом їх відновили. У 20 столітті в Києві з'явився павільйон-музей, присвячений історії цього оборонної споруди. Саме так,в саркофазі, Знаходиться частина самих воріт, які вирішили зберегти для нащадків.

Відвідати музей можна в будь-який день крім понеділка з 10:00 до 18:00. Каса і вхід відкриті до 16:30. У зимовий час музей закритий.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі