Додати до маршруту

Ботанічний сад імені Гришка, Київ

GPS координати: 50.41492844 30.56280518
Рейтинг:
5729 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка - це великий історико-біологічний комплекс в центріКиєва. Поряд змузеєм в Пироговоботсад є найбільш відвідуваною столичної пам'яткою під відкритим небом.

Історія ботанічного саду

Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка в Києві - одне з улюблених місць відпочинку городян і гостей столиці. Цьому сприяє унікальна структура саду. За задумом засновників, комплекс повинен був відображати широту природи України і всієї Євразії.

Ідея заснувати ботсад виникла восени 1918 року, коли була створена Національна академія наук. Проект був успішно реалізований. Зараз територію парку прикрашає понад 10 тисяч видів різних рослин.

Умовно вся площа саду, а це майже 130 гектарів, розділена за видами характерних рослин на географічні зони. Наприклад, ви можете прогулятися по «Середньої Азії», «Кавказу», «Алтаю і Західного Сибіру», «Далекому Сході», не виходячи за межі комплексу. Навесні в ботанічному саду розквітають десятки сортів магнолій, тюльпанів та бузку. А в 2012 році в Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка НАН України створили традиційний корейський сад.

Окреме місце займає українська експозиція, присвячена вітчизняної рослинності. Крім верб і калини в ботанічному саду можна знайти також рідкісні дерева і чагарники Криму, Карпат та українських степів. Особливе місце в парку займає дендрарій і рідкісне зібрання квітів під відкритим небом.

У ботанічному саду можна зривати квіти і плоди з дерев, вигулювати домашніх улюбленців і кататися на велосипедах, скейтбордах та т.д. Також в ботанічному саду імені Миколи Гришка можна придбати різні насіння та саджанці і дізнатися, як правильно доглядати за рослинами. Крім того, в ботсаду проводять заняття з садівництва.

Перлиною ботанічного саду визнаноІонинський монастир. Храм підкреслює позитивну атмосферу природного комплексу.

Примітно, що неподалік від ботсаду знаходитьсяСвято-Михайлівський Видубицький чоловічий монастир, В якому можна продовжити прогулянку по історичній частині Києва.

Як доїхати

Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка НАН України знаходиться в Печерському районі Києва. До нього можна доїхати маршруткою № 62 або тролейбусом № 14 від станції метро «Печерська».

Години роботи: З травня по серпень працює з 8:30 до 21:00; з вересня по квітень - з 8:00 і до настання сутінків. Оранжерейний комплекс відкритий щодня з 10:00 до 16:00, в суботу та неділю - з 11:00 до 17:00. Вихідні дні - понеділок і вівторок.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі