Додати до маршруту

Монумент-скульптура Батьківщина-мати, Київ

GPS координати: 50.42649841 30.56299973
Рейтинг:
1819 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Пам'ятник був споруджений на честь Великої Вітчизняної війни. він покликанийзберегти пам'ять про ті страшні часиі мільйонах солдатів, офіцерів і простих людей, які віддали свої життя в битві з гітлерівськими військами заКиїві багато інших міст і республіки СРСР.

На берегах Дніпра розігралася битва, результатом якого вирішувалася доля фронту в 1941 році. В цей час загинули тисячі солдатів, але це дозволило відійти основним силам і вирівняти фронт. У 1943 році 13 листопада під час десятиденної наступальної операції частини Червоної армії звільнили Київ, поклавши початок витіснення фашистських військ з території УРСР.

Історія створення монумента-скульптури Батьківщина-мати

Одна з найбільших скульптур в світі - скульптура-монумент «Батьківщина-мати». Вона була споруджена з плит нержавіючої сталі масою 25-30 тонн на висоту 102 метра. Розміри самої фігури склали 62 метра, в той час як постамент, який об'єднує в собі і будівля музею Великої Вітчизняної війни, піднімається на висоту 40 метрів.

Розробкою проекту в 70-х роках 20 століття зайнявся Євген Вучетич, скульптор-автор спорудженої в Волгограді скульптури «Батьківщина-мати кличе». Збірка статуї і створення її частин були доручені Київському заводу імені Паризької комуни і завершилася в 1981 році. статуя булавідкрита 9 травня цього ж року в День ПеремогиЛ. І. Брежнєвим.

Як дістатися до скульптури Батьківщина-мати

Дістатися до монументу можна на метро, ​​проїхавши до станції «Арсенальна» або «Дружба народів», потім підійти до Вічного вогню, далі - доКиєво-Печерській лавріімузею Великої Вітчизняної війни. У музеї представлені зразки техніки 1941-1945 років, а також випущені в післявоєнні роки танки Т62, вертоліт «Мі-24» і багато інших експонатів, на які варто звернути увагу при відвідуванні музею.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі