Додати до маршруту

Києво-Могилянська академія, Київ

GPS координати: 50.46423340 30.52030563
Рейтинг:
6086 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Києво-Могилянська академія-одне із найстаріших навчальних закладів в Україні, а все тому, що сучасний національний університет розташовується в історичних корпусах первісної академії. У всіх спеціалізованих рейтингах заклад займає передові позиції, і не просто так.

Історія академії

Національна українська Києво-Могилянська академія була заснована в 1615 році. Вона по праву вважається послідовником старовинної Києво-Могилянської академії, біля витоків якої стояла Київська братська школа. Спонсорували заклад славний гетьман України Петро-Конашевич Сагайдачний і Запорізьке військо.

Незабаром, внаслідок об'єднання двох шкіл, утворилася Києво-братська колегія. З цього моменту і почалося її стрімкий розвиток.

Свій внесок в розвиток навчального закладу зробив відомий Київський митрополит Петро Могила. Він організував в рамках колегії ту систему народної освіти, яка була прийнята в єзуїтських навчальних закладах. На той час стали особливо популярними польський і латинську мови. У ній могли отримувати знання молоді люди будь-якого соціального статусу. Згодом колегія стала називатися Києво-Могилянською академією на честь її опікуна Петра Могили. Довгий час тут діяла Київська духовна академія, а за часів СРСР будівля використовувалася як вище військово-морське політичне училище Києва.

Через деякий час сталося відновлення роботи академії. Одним з ініціаторів її відродження став В'ячеслав Брюховецької, який незабаром був призначеним на роль першого президента Національного університету «Києво-Могилянська академія». Офіційний статус національної академії заклад отримав в 1994 році.

Цікаві факти

 • Національний університет «Києво-Могилянська академія» отримав довгоочікуваний статус дослідницького автономного університету, тільки починаючи з 2009 року.
 • Посідає п'яте місце в Україні в рейтингу якості освіти та рівня кваліфікації своїх випускників.
 • Випускниками академії були такі знамениті особистості, як Іван Мазепа, Іван Самойлович, Іван Скоропадський, Пилип Орлик, Павло Полуботок.
 • В академії також вчилися відомий вчений і доктор наук Михайло Ломоносов і популярний український філософ і письменник Григорій Сковорода.
 • Свого часу, в 1918 році, будівлі академії були передані Дніпровської військової флотилії.
 • Багато особистості, які побажали залишитися невідомими, дарували академії свої бібліотеки.
 • Національний університет «Києво-Могилянська» академія є опікуном дванадцяти навчальних закладів, що розміщуються по всій території сучасної України.
 • З 1991 року до сьогоднішнього дня президентами навчального закладу було 3 людини: Брюховецький В'ячеслав, Квіт Сергій і Мелешевич Андрій.
 • Бібліотека Києво-Могилянської академії налічує десять підбібліотеках.
 • Однією з традицій вищого навчального закладу є акція «чистий Сковорода». Саме в цей день студенти дружно миють пам'ятник, присвячений Григорію Сковороді, який розташовується на Контрактовій площі. А на голову пам'ятника надягають спеціальну шапочку бонет.
 • Деякі припускають, що перша театральна постановка з використанням вертепу пройшла в стінах Києво-Могилянської академії. І тепер сучасні студенти часто влаштовують подібні уявлення.

Як доїхати

Знайти Національний університет «Києво-Могилянська академія»можна за адресою: вул. Григорія Сковороди, 2,Київ. Від станції «Контрактова площа» йти 5 хвилин пішки.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі