Додати до маршруту

Національний музей українського гончарства

GPS координати: 49.97388458 34.61363602
Рейтинг:
3913 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Древній козацьке селище Опішня, розташований в Полтавській області, здавна славився майстрами гончарного та керамічного ремесел. В Опішні в 1986 році був відкритий Національний музей-заповідник українського гончарства. Тепер туристи можуть відвідати унікальний музей гончарного промислу, побувати в комплексі земської губернської гончарної майстерні, що збереглася до наших днів з 1916 року. Крім того, до складу заповідника входять заводи «Керамік» і «Художній керамік», а також садиби-музеї Олександри Селюченко та знаменитого гончарського роду Пошивайлів.

Найбільшу увагу туристів привертає гончарна галерея, розташована під відкритим небом навколо головної будівлі музею-заповідника. Відвідавши це місце, ви зможете помилуватися авторськими творами місцевих ремісників, серед яких є лауреати премії імені Тараса Шевченка. Крім того, тут представлені роботи майстрів з різних регіонів України, які беруть участь в щорічних фестивалях монументальної керамічної скульптури. Найцінніші експонати знаходяться в головному виставковому залі музею. Там же ви побачите і величезну колекцію друкованої продукції, що розповідає про тонкощі гончарного майстерності. Якщо ви хочете доторкнутися до чарівництва старовинного народного ремесла, можете побувати на уроках гончарного мистецтва, які проводить майстер.

Сьогодні Опішне по праву вважають столицею гончарства. Працівники музею перетворили заповідник в популярний ремісничий центр. Сюди з'їжджаються не тільки професіонали, а й початківці гончарі, а також просто допитливі мандрівники з різних країн світу.

Сучасним жителям великих міст екскурсія по музею-заповіднику дає можливість доторкнутися до історії українського народу, відчути себе майстром гончарних справ, творить з глини справжні чудеса. Понад 35 тисяч унікальних експонатів чекають вас на музейній території. Вашій увазі тут представлені і глиняні фігури волелюбних козаків, і дивовижні інопланетні істоти, і скульптури у вигляді рідкісних тварин, а також казкові небачені комахи.

Можна довго описувати незвичайну експозицію цього заповідника, але краще побачити все це на власні очі. Не забудьте також взяти з собою фотоапарат, адже яскраві знімки, зроблені на тлі унікальних експонатів, ще довгий час будуть викликати у вас приємні спогади.

На території музею працює сувенірна крамниця, де ви зможете придбати сувеніри з глини для своїх рідних і близьких. Крім того, на згадку про відвідини цього старовинного місця всі відвідувачі отримують в подарунок глиняну свисток.

Районний центр Опішня розташований на відстані 48 кілометрів від міста Полтави. Дістатися сюди можна на рейсових автобусах, що відходять від автостанції № 2 на вулиці Шевченка, 65-а або від автостанції № 3 на вулиці Зеньковской, 66. Якщо ви будете подорожувати на своєму автомобілі, то необхідно їхати по трасі Полтава-Охтирка (Н 12) , до покажчика на село Опішня.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі