Додати до маршруту

Іллінська церква (Суми)

GPS координати: 50.91115570 34.79147339
Рейтинг:
2364 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Прогулюючись по містуСуми, Неможливо пройти повз Іллінського храму.Нехитрі класичні форми і звична біло-блакитне забарвлення зупиняють на собі поглядбудь-якого перехожого.

Магнетизм цієї споруди нез'ясовний. У блакитних куполах відображається небо, а білі склепіння церкви підкреслюють її легкість.

Незважаючи на архітектурну легкість Іллінської церкви, за всю свою історію вона зазнала великих випробувань. Вперше Іллінський храм був побудований в 17 столітті. Але вже в 18 столітті від нього нічого не залишилося - все було знищено пожежею.

Церква швидко відновили, і в 1793 році, через рік після трагедії, Іллінський храм радував сумчан золотом своїх бань. Але нову дерев'яну церкву спіткала доля її попередниці - все згоріло дотла.

Втретє Іллінський храм звели в 1851 році. Ця будівля збереглася до наших днів.

Сьогодні Іллінська церква підноситься в центрі найстарішого району Сум під назвою Засумки. Двері храму відкриті в будь-який час. Серед стародавніх образів церкви найбільшим повагою користуються ікони Святителя Митрофана Воронезького і Тихона Задонського з частинками їх мощей. За словами прихожан, ці реліквії мають чудодійними властивостями.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі