Перш за все, варто зазначити, що вперше у Дніпрі будуть навіть ті, хто уже навідував це місто, але ще під колишньою назвою Дніпропетровськ. Для тих же мандрівників, хто буде тут дійсно вперше, ми підготували короткий віртуальний екскурс у місто парадоксів: надсучасних будівель і містичного духу Римської і Козацької доби, чи не найбільших хмарочосів в Україні – і кам’яних баб половецької пори. Місто Дніпро – це та місцина, яку варто зрозуміти ще до того, як в’їдете в її межі. Сподіваємося, що наша стаття допоможе мандрівникам вдихнути велич і могутній дух Дніпра на повні груди.

Місто Дніпро – шість назв і одна історія

Місто Дніпро, порівняно з багатьма іншими містами, було створене порівняно недавно. Тоді це вже була доба окупації українських земель Російською імперією – 1776 рік. Місто заснували як адміністративну одиницю, в яку влилися землі Запорізького козацтва.

Ймовірно, тому ми й бачимо сьогодні таку різношерсту картину. Українське місто надто цінує етнічну традицію, але демонструє відданість і течіям новітніх часів, що визначилися поступом промисловості і затьмаренням нею культури. За час свого історичного розвитку місто вже шість разів поміняло свою назву. Ймовірно, це один з найнесподіваніших рекордів Дніпра.

Дніпро у бутність Катеринослава

Дніпро у бутність Катеринослава

Був Дніпро Половицею і Катеринославом, Новоросійськом і Дніпропетровськом, двічі за період існування нарікався Січеславом. І от, уже в 2016 році, мешканці міста обрали йому назву, співзвучну з назвою ріки-велета, символу України для багатьох поколінь – Дніпра.

Сучасність: місто контрастів і парадоксів. Реальність, в яку важко повірити

Проморолик "Дніпропетровськ новий щодня»

Сьогодні місто Дніпро – це величезний обласний центр, мегаполіс з населенням близько півтора мільйони осіб. Місто одночасно претендує на ролі осередку новітньої архітектури та пам’ятки Козацької доби в Україні. І найцікавіше, що таке парадоксальне прагнення Дніпро таки втілює в життя! До прикладу, відразу після перейменування у 2016 році прокотилися луною слова міського голови цього дивовижного міста: Дніпро змінить свою туристичну мапу до невпізнання! І дійсно, вже зараз виношуються грандіозні плани на відродження численних пам’яток архітектури, віддається належне археологічній царині тощо. Ймовірно, зовсім скоро нам знову доведеться їхати в Дніпро… вперше.

А поки – місто живе і розвивається, зустрічає гостей і буяє барвами усіх пір року. Містяни, якщо вірити соціологічним опитуванням, попри всі інші гідні сторони і особливості Дніпра, називають його містом фонтанів. Тож, поважаючи думку господарів, ми розпочнемо знайомство з Дніпром саме з його дивовижних фонтанів.

Дніпровські фонтани налічують близько десятка різновидів. Вони розкидані по всьому місту і створюють справжню казку з веселок, крапельок і струменів. Крім того, деякі фонтани можна розглядати і як скульптури. Пропонуємо поглянути лише на деякі. Врешті, має ж лишитися певна загадка, навіть якщо читач –дуже-дуже нетерплячий!

Фонтан «Муза»

Фонтан «Муза»

Фонтан «Білий Лебідь»

Фонтан «Білий Лебідь»

Фонтан «Маленький принц»

Фонтан «Маленький принц»

Фонтан «Купідон»

Фонтан «Купідон»

Фонтан «Сфера»

Фонтан «Сфера»

Фонтан «Лілія»

Фонтан «Лілія»

Топ-10 цікавинок, які варто побачити в Дніпрі

Тепер, коли ми познайомилися з візитівкою міста, чи, принаймні, тим, що нею вважають мешканці Дніпра, розпочнемо нашу віртуальну подорож. Зупинятимемося лише там, де креатив і незвичність просто зашкалюють, адже всього за день не обійти. Отже, розпочинаймо.

Локація 1. Ботанічний сад Дніпровського національного університету

Ботанічний сад Дніпровського національного університету —пам'ятка, яка вражає буянням різноманітних рослин і мистецтвом ландшафтного дизайну.

Ботанічний сад при ДНУ

Ботанічний сад при ДНУ

Локація 2. Житловий комплекс Башти

До цього місця варто навідатися хоча б тому, що ви гарантовано бачили житловий комплекс «Башти» на сувенірних магнітиках і листівках, привезених звідси ще в бутність Дніпра Дніпропетровськом. Саме цей комплекс впродовж тривалого часу намагалися подати як символ Дніпра.

Житловий комплекс Башти

Житловий комплекс Башти

Локація 3. Фестивальний причал і Січеславська набережна

Січеславська набережна у Дніпрі – найдовша в Європі. Тут розташовані найфеєричніші фонтани міста і царює піднесена атмосфера впродовж усього року

Січеславська Набережна

Січеславська Набережна

На Фестивальний причал варто йти тоді, коли душа «просить» свята. Тут проводяться всі культурно-масові заходи, і навіть якщо ви не потрапите на фестиваль, прагнення людей лишити собі світлинку або хоч дрібне селфі напам’ять саме на тлі причалу вас щиро потішить.

Фестивальний причал. Дніпро

Фестивальний причал. Дніпро

Локація 4. Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького

Музей ім. Яворницького славиться своїми кам’яними бабами половецької доби та експозицією старожитностей часів козацтва.

Кам’яні баби біля Дніпровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького

Кам’яні баби біля Дніпровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького

Будівля музею Яворницького

Будівля музею Яворницького

Локація 5. Національний аерокосмічний музей НЦАОМ

Національний аерокосмічний музей (Національний центр аерокосмічної освіти молоді імені О.М.Макарова) – це місце, яке важко оминути. Експозиція, представлена в музеї, вражає своїми натуральними розмірами. Тут можна побачити справжні космічні станції, супутники та інші «космічні» агрегати.

Національний центр аерокосмічної освіти молоді імені О.М.Макарова

Національний центр аерокосмічної освіти молоді імені О.М.Макарова

Фрагмент експозиції аерокосмічного музею

Фрагмент експозиції аерокосмічного музею

Фрагмент експозиції аерокосмічного музею

Фрагмент експозиції аерокосмічного музею

Локація 6. Європейська площа

Європейська площа в Дніпрі завжди вабить відвідувачів своєю метушливістю і претензією на дещо надмірну сучасність.

Європейська площа

Європейська площа

Локація 7. Парк Культури ім. Т. Шевченка

Парк культури ім. Т. Шевченка свого часу називався йменням російського діяча Потьомкіна. Тут збереглася і його резиденція – але тепер вона перетворилася на альма-матер студентів Дніпровського національного університету.

Вхід в парк ім. Т. Шевченка

Вхід в парк ім. Т. Шевченка

Плалац культури студентів

Плалац культури студентів

Локація 8. Монастирський острів

Монастирський острів на річці Дніпро можна побачити просто з головної алеї парку ім. Шевченка. Легенда повідомляє, що в ХІ столітті у візантійському монастирі на острові перебувала впродовж певного часу княгиня Ольга.

Монастирський острів

Монастирський острів

Якщо спуститися за допомогою містка на острів, можна дійти до храму Св. Миколи.

Храм Св. Миколи

Храм Св. Миколи

Локація 9. Спасо-Преображенський собор

Спасо-Преображенський собор – це старезна будівля, з якої розпочалася розбудова Дніпра як міста. Є свідчення істориків, що його у 18 столітті заклала сама Катерина ІІ.

Спасо-Преображенський собор

Спасо-Преображенський собор

Локація 10. Дніпровський цирк

Навіть якщо ви не любите циркові вистави, сюди варто піти хоча б для того, щоб побачити унікальну будівлю Дніпровського цирку, якій немає аналогів у світі. Натягнути шатер на залізобетонну конструкцію «примудрилися» лише тут.

Цирк

Цирк

Арт-відпочинок у Дніпрі

Якщо ви втомилися від довгих прогулянок і просто не витримаєте гамірного ресторану, пропонуємо зануритися в мистецьку атмосферу прославленого серед мешканців Дніпра (і не лише) арт-кафе «Невідомий Петровський». Тут – музичні виступи і тихі літературні читання, танці і творчі люди абсолютно кругом! Повагом можна відвідати смачного пива і навіть по-юнацькому посидіти на підвіконні, а якщо зовсім хочеться екстриму – господарі підготували сюрприз: оригінальну, вибачте, вбиральню «у шафі». Не чули про таке? – Ми переконані, що в такому разі вам неодмінно слід потрапити в це дивовижне місто на воді – у славний, гордий Дніпро!

Арт-кафе «Невідомий Петровський»

Арт-кафе «Невідомий Петровський»

Але на цьому мандрівка Дніпром не завершується, особливо для гостей, які пробудуть в обласному центрі кілька днів. Тож, не засиджуйтеся допізна з художниками і піїтами, а готуйтеся до прогулянки наступного дня.

Повірте, місту є, що показати туристам.

Коментарі