Додати у маршрут

Острозький історико-культурний заповідник, Острог

Регіон:
GPS координати: 50.32669067 26.52128792
Рейтинг:
223 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут

Є один маленький містечко в Рівненській області, яке ще часто називають «Волинськими Афінами». Мова йде проОстрог- місто з тисячолітньою історією, де вирувало культурне та освітнє життя України.

Стрімко місто почало розвиватися з 14 століття. Саме в той час Острогом почав володіти рід багатих і впливових князів Острозьких.

Саме під час правління Василя-Костянтина Острозького місто стало культурною Меккою і центром українського православ'я.

Що подивитися в заповіднику

Можна ходити цілий день по місту, і вас не буде залишати відчуття старовинної атмосфери. До Острозького історико-культурного заповідника входить багато об'єктів, які неодмінно зацікавлять туристів:

  • Замкова гора.Тут колись височівзамок Острозьких.До слова, це єдина в Україні та Європі одновежева фортеця, яка збереглася до нашого часу. На ній можна побачити Вежу кам'яну, перші камені якої були закладені ще Данилом Острозьким. Так як вона стоїть на досить крутому схилі, з одного боку вона здається двоповерхової, а з іншого - чотириповерховий. В одній з підвальних кімнат був колодязь. За переказами, від колодязя був підземний хід доМежиріцького монастиря.І все ж легенда залишилася легендою.
  • За кілька десятків метрів від Вежі кам'яної знаходиться Богоявленський собор. Це типовий зразок хрестово-купольної системи зведення храмів, яка була популярною на Волині ще до татарської навали. Цікаво, що історики не можуть назвати точну дату спорудження храму. Є версія, що будівництво почалося щеприВасиляЧервоного.Собор був однією з частин фортифікаційного ансамблю Острога. Північна стіна була укріплена, а в нижній частині виднілися бійниці. Після прийняття Острозькими католицизму собор був підданий анафемі. Церква була порожня близько двохсот років, а до середини 19 століття перетворилася на руїни. Тільки в 1886 році храм почали реставрувати, а закінчили тільки в 1891 році. Завдяки копіткій роботі архітектора В. Токарева собор постає перед сучасниками в усій своїй красі.
  • У південно-західній частині Замкової гори видніється Нова вежа, яку ще часто називають Круглої. В історичних джерелах зазначено, що вона побудована в кінці 16 століття, хоча це може бути датою будівлі верхнього ярусу. Також відомо, що за часів правління Василя Червоного Острог був оточений кріпосними стінами, а перші камені у фундамент Круглої башти був закладений ще в середині 15 століття.
  • Якщо пройтися від замку в сусідній скверик, можна побачити монумент, присвячений 400-річчюОстрозької академії.Саме на цьому місці колись була знаменита друкарняІвана Федорова,де світло побачили Азбука і Острозька Біблія.
  • Ще один цікавий об'єкт - Луцька ворота. Раніше вона служила однією з частин оборонної споруди Острога, а зараз тут знаходиться Музей книги.
  • Поруч розташована так званаТатарська вежа.Таку назву вона отримала через те, що поруч було татарське передмістя. Вона була головним входом в місто з бокуКорцяіЗвягеля.Татарська вежа має багато спільного з Луцької воротами, однак збереглася вона не в дуже хорошому стані.
  • І, нарешті, візитною карткою міста є Острозька академія. Зараз, як і сотні років тому, навчатися тут престижно. З цієї альма-матер пов'язують імена Мелетія і Герасима Смотрицького, Северина та Дем'яна Наливайка.

Історико-культурний заповідник знаходиться на вулиці Академічній, 3.

Як дістатися до Острога

Якщо ви плануєте їхати сюди поїздом або електричкою, пам'ятайте, що залізнична станція «Острог» знаходиться від міста в 15 кілометрах, в селіОженин.Звідси в Острог їздять автобуси.

Також через місто проходять автомобільні дороги Р05 і Р26.

Коментарі