Додати у маршрут

Обласна бібліотека для дітей, Житомир

Регіон:
GPS координати: 50.24922943 28.66895485
Рейтинг:
481 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут

На одній з найстаріших вулицьЖитомирарозміщується багато унікальних будівель. Захоплює дух розташована по вулиці Пушкінській Житомирська обласна бібліотека для дітей.

Історія Житомирської бібліотеки для дітей

У 1929 році при Житомирській публічній бібліотеці було відкрито дитячий відділ. У 1938 році була створена окрема Житомирська обласна бібліотека для дітей,фонд якої налічував 25 тис. книг.

Після звільнення Житомирщини від німецьких загарбників бібліотека знову відкрилася в 1944 році. За період окупації значна частина літературного фонду була знищена. Але вже в 50-і роки минулого століття зусиллями місцевого населення бібліотечний ресурс зріс в кілька разів у порівнянні з довоєнним часом

В 60- е годя в житті бібліотеки починається новий період.Створюються 7 пересувних бібліотек, Які обслуговують дитячі садки і вихованців дитячих будинків, також починають проводиться конференції, зустрічі з письменниками.

У 1979 році було закінчено будівництво кам'яної будівлі по сучасній вулиці Пушкінській, куди переїхала бібліотека. Разом з цим відбувається поліпшення умов для обслуговування дітей-читачів.

Будівля була побудована заввишки в два поверхи. Воно зведено в стилі пізнього ренесансу, віконні рами оформлені напівциркульним завершенням. Фасад будівлі прикрашають арочний вхід і різьблені балюстрада на даху.

У 1992 році будівля бібліотеки включили в число пам'яток архітектури.

У 2003 році бібліотека отрималагрант за програмою «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)», Реалізація якого проходила за сприяння Посольства США в Україні. У бібліотеці відкривається Інтернет-центр для користувачів і створюється бібліотечний сайт. Через деякий час бібліотека розширюється, відкриваючи нові відділи. Все це підкріплюється впровадженням нових інформаційними технологій, що зробило бібліотеку більш сучасною.

У наш час бібліотека є культурним центром, крокуючим в ногу з часом. Крім друкованої літератури, існує безліч електронних книг.

Відділи дитячої бібліотеки в Житомирі

  • відділ обслуговування дітей шкільного віку 1-4 класів;
  • відділ обслуговування дітей 5-9 класів;
  • відділ інформаційних технологій;
  • відділ естетичного виховання;
  • науково-методичний відділ та ін.

Послуги дитячої бібліотеки на Пушкінській в Житомирі

  • Читачі можуть безкоштовно користуватися книгами, журналами та іншими виданнями, які представлені в бібліотеці. На офіційному сайті є електронний каталог.
  • Можливість безкоштовно користуватися комп'ютерами та Інтернетом у бібліотеці.
  • Є можливість за гроші роздрукувати або відсканувати матеріал.
  • У бібліотеці часто проводяться різноманітні конкурси, читання і т.д.

Цей об`єкт у маршрутах

Коментарі