Додати до маршруту

Парк Юність, Харків

GPS координати: 49.97724152 36.16257095
Рейтинг:
1749 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У Ленінському районіХарковапрактично на в'їзді в місто знаходиться парк «Юність», заснований в 1978 році. Над проектом парку працювали архітектори Ю. Шуліка, С. Міскова, А Зобенко.

Його історія починається з появиневеликого дитячого містечка, Куди входила двох'ярусна фортеця з висячим мостом і вежами, а також скульптури з дерева, розташовані в густій ​​тіні паркових дерев. Тоді ж за будівлею фортеці було встановлено рейковий паровоз - одне з найулюбленіших дитячих розваг. Головна особливість паровоза - відкрита для загального доступу кабіна машиніста і наявність двох справжніх вагонів. Один з цих вагонів був обладнаний під кінотеатр для дітей, а другий - під тир. Також на території парку знаходилися всілякі каруселі, дитячий майданчик, гойдалки, колесо огляду. Загальна площа парку «Юність» в ті часи досягала 30 гектар.

З боку вулиці Полтавський Шлях новий парк був презентований обеліском «Орлятко», де знаходився майданчик для проведення різних урочистих заходів. Неподалік від обеліска була встановлена ​​трамвайна зупинка, що виділяється на тлі інших міських будівель і споруд оригінальним дизайном і архітектурою.

На сьогоднішній день парк «Юність»практично не зберіг свій первозданний вигляд. Протягом 2012-2013 років в парку були проведені масштабні роботи по його благоустрою. Парк відкритий для відвідувань, в теплу пору року в ньому проводяться різні культурно-масові заходи.

Коментарі