Додати у маршрут

Костел Діви Марії (Вінниця)

Регіон:
GPS координати: 49.23327255 28.47349358
Рейтинг:
315 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту 1 Використань у звіті
Додати у маршрут

Недалеко відСвято-Преображенського соборуу Вінниці перебуває ще одна культова споруда - костел Діви Марії. Його зведення курирував староста міста Людвік Каліновський. У 1746 році, коли будівництво було закінчено, костел став одним з найвищих будівель міста.

Як і більшість релігійних установ, храм Діви Марії чекала гірка доля. Наявність послідовників римсько-католицької церкви в Російській імперії була небажана, і з 1888 року собор офіційно перестав бути культовою спорудою. Його приміщення царським указом передалося казарм.Цікаво, що навіть в ці часи костел продовжував діяти як парафіяльна католицька церква.

З настанням світової храм був остаточно закритий. Після Другої світової війни костел Діви Марії, як і більшість церков, став лекторієм. Регулярно тут проводилися атеїстичні зборів.

1991 року костел знову став культових спорудою римсько-католицької церкви. У будівлі було проведено реконструкцію, сюди повернулися ікони і внутрішнє оформлення, характерне для храму. Зайняла своє місце і скульптура Діви Марії над головним входом.

Вінницький костел щодня відкритий для людей кожного віросповідання. Аскетичне внутрішнє оздоблення і стародавні ікони будуть цікаві прихильникам католицизму.

Родзинкою цієї споруди є орган, колись відреставрований органмейстером Єжи Кукла. Органні концерти в костьолі проходять щотижня.

Цей об`єкт у маршрутах

Цей об`єкт у звітах

Коментарі