Додати у маршрут
'img-responsive']) ?>

Будинок працьовитості, Житомир

Регіон:
GPS координати: 50.25711060 28.67380333
Рейтинг:
506 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут

Будинок працьовитості знаходиться вЖитомирі. Перша будівля з такою метою було побудовано ще в 1882 році, а вже до 1898 року їхня значилося близько 130. Зараз в приміщенні Будинку працьовитості знаходяться звичні для нас офіси і магазини, а раніше тут кипіла зовсім інше життя.

Історія Будинку працьовитості

Будівля Будинку працьовитості спорудили в 1897 році. Засновником і спонсором будівництва став міська рада піклування про народну тверезість. Усі нужденні могли відвідувати будинок, там їхочікували майстерні, в яких можна було навчитися якогось ремесла або заробити гроші. Їм платили від 15 до 30 копійок в день, кошти, звичайно, не великі, але все ж прожити можна було. Гроші платилися щодня. Крім зарплати працівники отримували їжу два рази на день, бездомні - нічліг, одинокі матері могли залишати дітей в ясельках, також для них надавалася чайна, бібліотека і театр.

У 1911 році в Будинку працьовитості відкрили Волинський музей, що став першим в місті.Будинок існував на пожертви місцевого населення, А також на гроші, виручені від продажу власних товарів, концертів благодійності, проведений лотерей, плати за гуртки і дотацій від держави. Коли до влади прийшли більшовики, всі подібні заклади закрили. Вважалося, що вони не потрібні більше, тому що долею бездомних буде займатися радянська держава.

Ще до 1941 року тут існував музей, після закінчення окупації тут розмістилася Колгоспна готель і управління місцевого ринку.

Саме приміщення є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Як дістатися до Будинку працьовитості

Від залізничного вокзалу можна проїхати по вулиці Гоголівській, Київської та Шелушкова. Також підійде громадський транспорт № 10, 11, 53а, 58. Відстань - менше 3 км.

Цей об`єкт у маршрутах

Коментарі