Додати до маршруту

Кам'янець-Подільський замок - заповідник Кам'янець

GPS координати: 48°40’33”N 26°34’33”E
Рейтинг:
2720 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Кам'янець-Подільський замок. Вид з неба

Кам'янець-Подільський замок. Вид з неба

Кам'янець-Подільський називають містом-музеєм під відкритим небом. Він належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Площа заповідника "Кам'янець" становить 121 га. Це перш за все Старе місто, оточений річкою Смотрич, а також прилеглий каньйон Смотрича, Замковий міст, комплекс Старого і Нового замків.

Кам'янець-Подільський замок

Кам'янець-Подільський замок

Заповідна частина заповідника - Старе місто - розташована на скелястому острові висотою 20-30 м, утвореному каньйоном Смотрича. Своєрідність і унікальність її полягають у гармонійному поєднанні ландшафту з містобудівною структурою середньовічного міста, в якому військові інженери, використовуючи природні властивості терену, створили фортифікаційну систему, яка не має аналогів в Європі. У Старому місті розташовані Руську браму, Замковий міст, Замкові казарми, міські оборонні вежі, ансамблі монастирських будівель орденів домініканів, францисканів, кафедрального костелу, міської ратуші.

заповідник Кам'янець

заповідник Кам'янець

Замковий міст, який лежить між двома правими берегами однієї річки, викликає чимало дискусій щодо свого походження. Так за однією з версій, він був зведений римлянами ще в II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

заповідник Кам'янець

Невід'ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам'янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам'яних скель височать башти фортеці. До складу фортеці входять одинадцять башт і кожна має свою назву і свою історію. Наприклад, найвища вежа названа Папською, тому що була побудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув'язнений Устим Кармелюк.

Заповідник Кам'янець. скелі

Заповідник Кам'янець. скелі

В музеї заповідника можна побачити римські монети 3 - 1 ст. н. е. і польські монети 16 - 18 ст., колекції ікон і хрестів, мармурові скульптури роботи італійських майстрів 18 - 20 ст., рідкісні фотографії, поштові листівки, колекції вітчизняного та іноземного порцеляни, вироби з дерева, металу, тканини, зразки вишивок Поділля, зібрані ще в 19 ст.

заповідник Кам'янець

заповідник Кам'янець

В цілому в місті налічується 175 будівель - пам'яток архітектури. За цим показником Кам'янець-Подільський посідає третє місце в Україні (після Києва та Львова).

GPS: 48 ° 40'33 "N 26 ° 34'33" E

Адреса: м Кам'янець-Подільський, вул. Замкова, 1

Контакт: +38 (03849) 2-37-84, 2-82-95

Цей об`єкт у статтях

Коментарі