Додати до маршруту

Раковецький замок, Раковець

GPS координати: 48.79651642 25.29249573
Рейтинг:
1107 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

З кожним роком стає все більше людей, які подорожують Україною в пошуках унікальних замків. Є багато «розкручених» фортець, як, наприклад,Мукачівський замок,замок Сент-Міклош,Олеський замок,Невицький фортеця. Однак є багато замків, про які відомо мало. Яскравий приклад - замок в селіРаковець, Який розташовується вканьйоні Дністра.

Історія фортеці

У багатьох замків трагічна історія. Замок в селі Раковець один з таких. Будівництво замку почалося в середині 17 століття. Раковецький замок належав Домініку Войцеху Бенявскому. Будівництво завершилося в 1660 році, проте недобудований замок витримав облогу козацьких військ.

На підході до замку був викопаний глибокий рів, через який перекинули міст. Конструкція замку була складною і добре продуманою. У західній частині розташовувалися житлові приміщення, в північній частині знаходилася каплиця. На замковому дворі з-під землі било джерело, який, до слова, зберігся і до наших днів. Західне крило було відведено під казарми. Гордо над замком височіла шестикутна башта з величезними пивними (підвалами).

У 1672 та 1676 роках на Раковецький замок неодноразово нападали турецькі війська. В результаті таких атак замок перетворився на руїни. Після відновлення замок в селі Раковець і сусіднійЧернелицький замокстали важливими форпостами Речі Посполитої під час війни з турками.

У 17 столітті на місці, де стояв Раковецький замок, була переправа через Дністер, а в самій фортеці зберігалися запаси амуніції і провіанту. Саме тому за цей стратегічний об'єкт часто йшли бої. У 1768 році фортеця згоріла і вже не відновлювалася.

У 1840 році на території замку була відкрита содова фабрика, але її спіткала така ж сумна доля: вона згоріла. Все, що ще можна було використовувати, розібрали місцеві жителі.

До наших днів дійшли лише скромні осколки минулого. Збереглася частина західної стіни і вежа. У останньої ще можна розгледіти входи в підвал.

Як доїхати до замку

Раковецький замок побудований далеко від галасливих доріг. Краще і найкомфортніше сюди добиратися на машині по дорозі Снятин - Тязів. Якщо ви їдете з бокуІвано-Франківська, За селомВороновпотрібно повернути праворуч і черезСеменовкудоїхати до Раковецького замку.

Коментарі