Додати до маршруту

замок Мінта

GPS координати: 4848.18750000 22.77558517
Рейтинг:
409 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Замок був побудований на краю села Квасово. Для його споруди на правому березі в 100 метрах від річки Боржова була обрана невелика височина. Пагорб, що піднімається над рівнем річки на висоту близько 15 метрів, дозволяв забезпечити належний захист замку від нападу ворогів. Історики не можуть точно визначити дату, коли були закладені перші укріплення замку, але, на підставі аналізу руїн і письмових джерел, приблизна дата зведення цих укріплень датується 12-13 ст. Саме томузамок Мінта був названий найстарішим кам'яним об'єктомне тільки в Закарпатській області, а й в усій Україні.

На даний момент від замку залишилися тільки руїни. Стіни, які оточували його територію, зруйновані, місцями аж до замкового підстави. Оскільки замковий двір піднятий в порівнянні з усією навколишньою місцевістю, то наскільки замок зруйнований, можна сказати по-різному, це залежить від того, як ви дивитеся на нього: зсередини або ззовні. Наприклад, якщо дивитися на замок з внутрішнього двору, піднесеного над землею, то висота частини стін сягає 3-3,5 метра, а якщо дивитися на нього зовні, то ця цифра в два рази більше, і стіни здаються досить масивними і широкими. Чи не пощадив час і внутрішні будівлі, зараз вже неможливо уявити якими вони були раніше.

Оглянути замок зовні проблематично, тому що всі схили пагорба, на якому розташовувався замок, зараз забудовані присадибними господарствами або майже повністю заросли деревами і кущами.

Коментарі