Додати до маршруту

замок Концкіх

GPS координати: 48.69968414 26.10027313
Рейтинг:
485 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Замок зведений польськими шляхтичами Концкімі в 1639 році в селіКривчеТернопільській області. У 17 століттіграв оборонческую роль. Замок раз у раз міняв господарів-завойовників. Після злиття Поділля і Речі Посполитої позбувся свого оборонческого статусу і став служити місцеперебуванням впливових польських шляхтичів Голеевскіх. За непотрібністю в цей час були засипані оборонні рови, зменшені кріпосні стіни.

У 19 столітті замок став власністю єврейського ділка Л. Зейдмана, який розпорядився розкласти на будматеріали частина замкового будови. Розбирання матеріали пішли на будівництво винокурні.

Руїни замку кілька разів змінювали власників, але жоден з них не спромігся зробити реставрацію старовинної споруди, вдихнути в нього друге життя. У 20 столітті руїнами заволоділо Подільське туристично-краєзнавче товариство. Залишки замку були сяк-таквідреставровані і їх законсервували. У 50-і рр. під час прокладання дороги був розібраний ще один шматок оборонних стін. У 90-ті роки руїни замку були повторно законсервовані.

До наших днівзбереглися дві вежі і фрагмент оборонної стіни.Доступ до них вільний.

Коментарі