Додати до маршруту

Замкова гора, Житомир

GPS координати: 50.25337982 28.65442848
Рейтинг:
3012 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Замкова гора вЖитомирі- це саме те місце, де можна відчути історію міста, а якщо вам пощастить, то ще й зустріти численні підземні ходи, прорізають гору на різній глибині.

Історія Замкової гори

Перша письмова згадка про замок в містіЖитомирідатується 1392 роком, коли його захопив князь Вітовт. Розташовувався замок на крутому пагорбі над річкою Кам'янка. Згідно з легендою, засновником міста буввоїн Житомирз дружини київських князів Аскольда і Діра. Місто сильно страждав від набігів і грабежів, тому було вирішено побудувати фортифікаційна споруда. Місце під будівництво замку було підібрано, щоб забезпечувати максимальний захист - круті схили, річка, були зведені вали і викопано канави перед ними, між якими була вода, і був побудований двоє воріт з підвісними мостами. За часів нападу татаро-монгол замок ставав центром захисту, адже міг розмістити всередині до 5000 чоловік і був добре забезпечений зброєю.

Неодноразово фортецю руйнували, але кожен раз її відновлювали. Навколо замку почало розростатися місто, також були прокладені підземні ходи, деякі з них обкладені цеглою і камінням. Підземні ходи грали дуже важливу роль в обороні замку. У 1648-1654 роках під час визвольних воєн фортеця зазнала значних руйнувань і втратила своє військове призначення. У 1802 році залишки замку згоріли в страшній пожежі, останні споруди проіснували до 1852 року. А в 1890 році міська рада вирішила віддати територію під приватну забудову, з тих пір про замок нагадують тільки ледь помітні вали, підземні ходи, які знаходяться на глибині 5-8 метрів і пам'ятник на честь заснування міста.

Що побачити на Замковій горі

На території, де колись була неприступна фортеця, зараз розташований невеликий міський парк, в центрі якого встановлено кам'яний пам'ятник заснування міста. Затишний і тихий парк в серці обласного центру приваблює городян і гостей міста.

цікавий факт

Досліджуючи підземні ходи, виявилося, що один з них виходив до річки Кам'янка і забезпечував водопостачання замку, адже на території фортеці не було жодного колодязя.

як доїхати

Парк знаходиться в 300 м відСоборній площіЖитомира.

Якщо їхати громадським транспортом, то вам підійдуть маршрутки 2, 4, 25, 30, 53 до зупинки «Площа Соборна» або маршрутки 2, 3, 11, 14, 19, 25, 30, 40, 58 або автобус 102 до зупинки «готель "Україна" ". Звідти через Соборну площу по вулиці Кафедральній або вул. Рильського в парк.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі