Додати до маршруту

Яблуницький перевал, Яблуниця

GPS координати: 48.30207062 24.44591141
Рейтинг:
3749 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Яблуницький перевал є транспортною артерією, що з'єднує Івано-Франківську і Закарпатську області. На перевалі розташовуються оглядові майданчики, звідки відкривається гарний і захоплюючий вид на гориГоверлу,Петросі Свидовецький хребет.

Також Яблуницький перевал є найвищим в Українських Карпатах - 931 метр над рівнем моря. Часто можна почути, що цей перевал називають «татарським», тому що в 13 столітті цим шляхом до Європи йшла монголо-татарська орда.

Однак не тільки своїми видами відомий Яблуницький перевал. Цілий рік тут працює сувенірний ринок. Тут ви зможете не тільки купити традиційні гуцульські речі, наприклад, вовняні шкарпетки, вишиванки чи ковдри, але і вдосталь наїстися карпатськими стравами.

Якщо ви зібралися відпочити вБуковелі, А ціни на курортне житло вам не підходять, можете зупинитися в селі Яблуниця, яке знаходиться біля перевалу. Та й у самому селі є 6 гірськолижних трас, загальна протяжність яких становить приблизно 4 кілометри. До слова, з села до Буковеля зробили нову дорогу. Тепер дістатися до відомого українського зимового курорту набагато простіше. Транспорту в напрямку Буковеля вистачає.

Як доїхати до перевалу

Якщо ви їдете в ці місця на своїх чотирьох колесах, то до Яблуницькому перевалу вам слід рухатися по трасі Львів - Рахів.

Якщо їхати поїздом до селаЯблуниця, То тільки з пересадкою вВорохті,ЛазещиніабоЯсіні. У село можна доїхати автобусом або взяти таксі. З Івано-Франківська в напрямку Яблуниці кожну годину їдуть автобуси.

Коментарі