Додати до маршруту

Виступ граніту Червона гірка, Коростень

GPS координати: 50.95215607 28.66083145
Рейтинг:
2625 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Виступ граніту розташовується в містіКоростеньЖитомирській області. Його ще називають & laquo; Червона гірка & raquo; або & laquo; Городище Мала & raquo ;. Даний виступ являє собою велику скелю, якапіднімається вгору на 30 метрів і має червонуватий відтінок. Скала має кілька схилів. Історики стверджують, що ще в 7 & ndash; 12 столітті на цій території знаходилася найголовніша фортеця існуючого тоді міста Іскоростеня. Місто було одним з чотирьох давньоруських міст на землях Коростеня. У 10 столітті фортеця служила резиденцією для князя Мала.

Під час проведення археологічних розкопок на скелі були виявлені сліди великої пожежі і не менш великий битви. Історики припускають, що саме тут в 946 році відбувалася облога міста військами княгині Ольги. Так вона помстилася за смерть князя Ігоря, свого чоловіка. Відомий історичний факт, що князь Мал очолив повстання протиКиєва. Коли князь Ігор приїхав в Іскоростень збирати данину, йому здалося, що її кількість надто незначно, тому він зажадав ще. Місцеві жителі обурилися, а князь Мал став їхнім керівником. Князя Ігоря вбили, прив'язавши до двох беріз. Але найцікавіше, що відразу після його вбивства Мал послав до Ольги своїх сватів. Перших вона веліла закопати живцем, друге чекала не менш сумна доля & ndash; їх спалили. Потім княгиня вирішила спалити і все місто, помстившись за Ігоря. Після цього Мал не згадується вже ні в одних & nbsp; історичних документах. Припускають, що його заслали в & nbsp; Любеч & nbsp; і що він доводиться дідом князя Володимира Великого.

В & nbsp; 2004 році на & laquo; Красній гірці & raquo; були виявлені речі імператора Костянтина, серед них золотий солід, срібні сережки. Це свідчить про інтенсивні торговельні відносини Іскоростеня з іншими державами. Експонати, знайдені на місці розкопок, можна побачити вкраєзнавчому музеї.

Коментарі