Додати до маршруту

Воловецький (Бескидський, Скотарське) перевал

GPS координати: 48.75912857 23.31288910
Рейтинг:
1196 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Воловецький перевал - одне з наймальовничіших місць, яке можна побачити в Карпатах. Його називають ще Бескидським або скотарського. Він проходить через Вододільний хребет, на межі Львівської та Закарпатської областей.

Що подивитися в Воловецькому перевалі

Висота перевалу досягає +1014 метрів над рівнем моря. Розташований на вододілі річок Опір і Віче, поблизу населених пунктівСкотарськеіОпорець.З південного боку схил перевалу крутий, але все одно покритий рослинністю. З півночі схили пологі і рівномірні, що робить підйом на вершину мандрівникам легше.

З рослинного світу тут утворилися вторинні луки. Мало хто заселяє місцевість, адже постійні перепади висоти значно ускладнюють ведення господарства, будівництво та просте пересування місцевістю. Також тут бідне транспортне сполучення, частково відрізає ці території від індустріального світу.

Під перевалом в тунелі побудували залізницю, яка йде зіЛьвовадоМукачевочерез станціюСтрий.Автомобільної дороги тут немає, оскільки дорога труднопрохідна.

Переважний склад порід Воловецького перевалу - пісковики і сланець.

Цікаві факти

Особливістю Воловецького перевалу став залізний шлях, що проходить через весь перевал. Частина дороги від Лавочного до Воловця має два цікаві об'єкти:

  • Бескидський тунель;
  • Воловецька петля.

Крім них частину шляху містить ще кілька невеликих тунелів і численні містки.

На станції Лавочне практично до всіх прибулих складів поїзда з боку Львова чіпляють додаткові локомотиви, оскільки далі на під'їзді до перевалу починаються дуже серйозні схили. Відчіпляють додаткову техніку вже після прибуття вВоловець.Тут, в свою чергу, повторюють процедуру з поїздами, що прибувають з боку міста Мукачево.

Як дістатися

Воловецький перевал знаходиться на межі Сколівського району Львівської та Воловецького району Закарпатської областей. Доїхати сюди можна тільки залізничним потягом, який йде через селище Воловець. Також дістатися можна пішки, зібравшись перед цим в похід, оскільки пройти доведеться чимало кілометрів.

Коментарі