Додати до маршруту

Водяний млин, Тернівка

GPS координати: 48.49628830 30.74609375
Рейтинг:
506 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Поблизу села Тернівка розташувалася хороша спорудження водяного млина, яка більше нагадує невеликий замок. Побудована на березі річки Синюха, знаходиться в занедбаному стані, але здається тим більш привертає допитливих туристів.

Опис водяного млина

Млин, або Бенчик, як називають такі будівлі в цих краях, побудований на початку 20 століття на основі бутового каменю - звичайного граніту, поширеного на Побужжя. йогодивнопривертає увагу: з боку річки має чотири поверхи, а з боку берега - три.

Поряд з Тернівським млином зведена гребля, перегороджує русло річки і направляє більшу частину води в широкий рукав з каменю. Раніше він міг крутити агрегати млини, коли ще лежали горизонтально колеса. До сих пір вони не збереглися, а пам'ятник архітектури залишилася порожньою і потроху несе руйнування.

Місцевість навколо споруди

Долина річки Синюхи надзвичайно мальовнича і надихаюча. Уздовж берега скельні виступи. Неподалік млини утворилася скеля, яку місцеві жителі прозвали Білій, а віддалік річки закруглені пагорби поросли степовим різнотрав'ям.

Гребля біля млина в Тернівці служить мостом для переходу на протилежний берег. Якщо пройти близько кілометра по лівому скелястому березі, можна побачити значного розміру кам'яні виступи Українського щита. Неймовірно красиве видовище!

Як дістатися

Село Тернівка знаходиться в Новоархангельськ районі Кіровоградської області. У село краще доїхати від траси Е95, яка проходить через села Голованівськ, Давидівка, Перегонівка. Дорога в основному бруківка, хоча місцями асфальтована.

За сквером в центрі села слід повернути праворуч, проїхати вулицю. Відразу за нею дорога завершується шлагбаумом. Якщо пройти його, то можна побачити гарну будівлю млина.

Коментарі