Додати до маршруту

водоспад Гуркало

GPS координати: 49.08400345 23.47201729
Рейтинг:
567 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У 6 кілометрах від міста Сколе, в околицях села Корчин, знаходиться один з найкрасивіших водоспадів Карпат - водоспад Гуркало. Дана пам'ятка входить до складу парку«Сколівські Бескиди»і є обов'язковою для огляду під час екскурсійної прогулянки по заповіднику.

Потужний натиск води, який скочується по гірських породах, є продовженням Великої ріки - притоки Стрия. На шляху водних потоків зустрічається різкий обрив, внаслідок чого і утворюється водоспад. Висота вільного падіння води становить 5 метрів.

Примітно, що народна назва водоспаду Гуркало - українська Ніагара. Як і американський аналог, він розділений кам'яним виступом на 2 частини. Ліва струмінь набагато могутніше, ніж права, тому кращі фотографії виходять на тлі лівого боку.

Багато туристів долають важкий 6-кілометровий візит до Гуркало не тільки для того, щоб захопитися міццю водоспаду. Сильний потік води вибив в каменях невелике озеро. Сьогодні купання в утвореній чаші, званої не інакше, як «чаша молодості», здатне омолодити організм. Саме з цією метою Гуркало щорічно відвідують понад 2 тисячі осіб. До речі, розмір чаші приблизно 10 метрів, тому одночасно приймати цілющі ванни можуть до 5 чоловік.

Будучи біля водоспаду Гуркало, також необхідно відвідатигору Парашкаі зробити оглядову екскурсію по «Сколівські Бескиди». Така прогулянка подарує багато позитивних емоцій і яскравих фотографій на тлі карпатської природи.

Коментарі