Додати до маршруту

Вервольф

GPS координати: 49.30971909 28.48718452
Рейтинг:
1068 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Одне з найзагадковіших місць Вінницької області -колишня ставка Гітлера«Вервольф» (в перекладі з німецького «перевертень» або «озброєний вовк»), що розташовувалася біля села Стрижавка. Від колись потужного комплексу, що складається з понад 80 зовнішніх будівель, кількох підземних бункерів, залишилися тільки величезні купи бетону. Але і цього достатньо, щоб уявити масштаби цих споруд, адже товщина бункерних стін становила кілька метрів.

Будівництво було розпочато восени 1941 року і тривало до кінця 1943 року, в якості робочої сили використовували військовополонених і місцевих жителів.було задіяно більше 10 000 чоловік, Майже всі вони були знищені після закінчення робіт. Під час наступу частин Червоної армії в березні 1944 року всі комунікації ставки були підірвані відступаючими фашистами.

У 2011 році на території «Вервольфу» відбулося відкриття меморіального комплексу пам'яті жертв фашизму, також представлена ​​виставка військової техніки та зброї часів Великої Вітчизняної війни. Співробітники комплексу проводять екскурсії, що дозволяє ближче познайомитися з історією тутешніх місць.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі