Додати до маршруту

Труханів острів, Київ

GPS координати: 50.46289444 30.54405594
Рейтинг:
1943 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Труханів острів - це острів на Дніпрі, який в даний момент є рекреаційною зоноюКиєва. Його загальна площа становить 450 гектарів. Острів з'єднується з правим берегом міста пішохідним мостом.

Кажуть, що назва Труханового острова походить від імені половецького хана Тугорхана, так як в 11 столітті на ньому знаходилася резиденція його дочки - дружини князя Святополка. Подейкують, щов різні періоди острів переходив від одного господаря до іншого. Він служив і резиденцією княгині Ольги, і переходив у володіння церкви. Однак в 19 столітті його територія почала потихеньку забудовуватися.

З розвитком пароплавства тут розташувалися судноверфі, парк «Ермітаж», яхт-клуб. Уже в 20 столітті влада дала офіційний дозвіл на заселення території острова. Тут відразу була побудована базарна площа, школа-училище, церква. На жаль, під час Другої світової війни все було зруйновано, тому острів був перебудований в місце для відпочинку.

Тепер тут знаходяться пляжі, спортивні майданчики, будинки відпочинку, кафе. З острова відкривається прекрасні вид на дніпровські дали і золоті куполи церков.

Коментарі