Додати до маршруту

Стежка Довбуша, Яремче

GPS координати: 48.43512726 24.55399323
Рейтинг:
870 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

В Українських Карпатах є багато об'єктів, названих на честь ватажка опришків (повстанців) Олекси Довбуша: Скелі Довбуша, Камінь Довбуша,Печера Довбуша. Біля прикарпатського містаЯремчезнаходиться цікава туристична атракція - «Стежка Довбуша».

Факти про «Тропе Довбуша»

Якщо ви шукаєте не дуже довгий, але дуже цікавий маршрут - «Стежка Довбуша» поблизу Яремче підійде ідеально. Розташовується вона в межахКарпатського національного природного парку.

Починається маршрут в урочищі Дрибка, піднімається до скель, а звідти туристична стежка спускається вниз, утворюючи кільце. Повністю пройти цей маршрут можна приблизно за 4 години. По всій стежці вам на очі будуть потрапляти тематичні скульптури майстра Дарія Грабаря. До того ж, крім кам'яних скульптур, на маршруті стоять інформаційні стенди.

Хоча «Стежка Довбуша» утворює кільце, зовсім не обов'язково спускатися до стартової точки. Ви можете завершити свою прогулянку уводоспаду Пробійабосувенірного ринку в Яремче. Не переживайте, ви не заблукаєте, тому що до них туристи протоптали хороші доріжки.

Особливу увагу до себе привертає оповитий легендамикамінь Довбуша. Цей камінь стоїть недалеко від автомобільної дороги.

Піднімаючись по стежці, ви вийдете до місцевих Скель Довбуша (не плутайте зскелями Довбуша, Які біля селаБубнище). Саме тут ховалися загони Олекси Довбуша від польських підрозділів. У скель є кілька оглядових майданчиків, з яких відкривається вид на Карпати, від якого просто захоплює дух! Ну, а якщо ви хочете продовжити прогулянку і подивіться всі доступні - можете піднятися нагору Маковицю(Стежку до неї покаже покажчик, який стоїть недалеко від скель).

легенда

Проте найцікавішим місцем на «Тропе Довбуша» є печери, в одній з яких, за легендою, захований скриню з золотом Довбуша. Вхід в печеру можна побачити тільки раз на рік - в ніч на Івана Купала. Однак заволодіти ним вам все одно не вдасться: скарби зачаровані, і той, хто винесе скарб із печери, окам'яніє назавжди, як тільки золото блисне в місячному світлі.

Як доїхати

Гуляючи по «Тропе Довбуша», ви отримаєте заряд позитивних емоцій і почуєте багато інформації про діяння гуцульського Робін Гуда Олекси Довбуша. Маршрут стартує в Яремче на вулиці Свободи (біля дороги стоїть великий дерев'яний покажчик).

Вхід на територію художньо-пізнавального комплексу платний.

Коментарі