Додати до маршруту

будинок Губернатора

GPS координати: 48.46670151 35.04102325
Рейтинг:
339 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Одним з найкрасивіших будівельДніпропетровська& Nbsp; є Будинок губернатора. З середини 19 століття тут розміщувавсяанглійський клуб. Все & laquo; вершки & raquo; суспільства Катеринослава (так називався раніше Дніпропетровськ) з'їжджалися в клуб, щоб забути про денні справи і турботи, зігравши в преферанс або & laquo; російську трійку & raquo; або, викуривши дорогу сигару, поговорити про політику і мистецтві. Щоб дружини місцевих аристократів і їх дочки не нудьгували в ці вечори, для них в клубі влаштовувалися танці.

В кінці 19 століття дещо змінилося. Міська влада привласнили собі це майно ірозмістили там катеринославських губернаторів& Nbsp; і канцелярію. У зв'язку з цими подіями будівля колишнього Англійського клубу почало називатися & laquo; Будинком губернатора & raquo ;. Ця назва так міцно вкоренилося в пам'яті жителів міста, що до сих пір воно носить це ім'я.

Починаючи з Жовтневої революції протягом п'ятдесяти років, & laquo; Будинок губернатора & raquo; поміняв десятки власників. Тут в роки революціїРада робітничих і солдатських депутатів влаштовував свої зібрання, З 1919 року в будівлі знаходивсягубернський виконком, А пізніше & ndash; & nbsp;Будинок учителя, Будинок піонерів і з 1970-х & ndash; комітет ДТСААФ. Можна собі уявити, як втомився будинок від цієї постійної зміни господарів, кожен з яких намагався переробити і влаштувати все на свій лад. Але вже в 1983 році будинок залишився без мешканців, освітлення та опалення. Пам'ятка архітектури національного значення до 80-х років 20 століттястав занедбаним і нікому не потрібним, Його захотіли навіть знести.Однак в 1997 році будівлю було відреставровано.

Вражає сьогодні зовнішній вигляд будівлі. У його архітектурі використані елементи англійської готичного стилю. & Laquo; Будинок губернатора & raquo; має два поверхи, однак центральна його частина збільшена до трьох. Вікна першого поверху & laquo; Будинку & raquo; кільцеподібні, другого & ndash; стрілчасті. Всередині будівлі збереглася мармурова обробка.

& Laquo; Будинок губернатора & raquo; ставприкрасою центрального проспекту Карла Маркса, Та й центру самого Дніпропетровська.

& Laquo; Будинок губернатора & raquo; знаходиться за адресою: вулиця Леніна, № 14, до якої можна добратися на першому трамваї або на маршрутних таксі № 87, 101, 104, 146А і всіх інших, що йдуть через центр міста. & Nbsp;

Коментарі