Додати до маршруту

Театральна (Євгенія Фенцика) площа, Ужгород

GPS координати: 48.62220764 22.29836273
Рейтинг:
1220 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Театральна площа розташовується вмісті Ужгороді їй виповнилося близько 120 років. Колись тут був пустир, який постійно затоплювало водами з річки Уж.

Історія заснування Театральній площі

Все змінилося, коли на берегах річки Уж почали зводити готель «Корона» і театр. У 1911 році в «Короні» вперше були проведені кіносеанси. В ті часи площа називалася «Нова площа». Свою теперішню назву вона отримала в честь відкриття театру, Яке відбулося в 1920 році прем'єрою вистави «Наталка Полтавка».

Колись тут знаходився красивий великий фонтан, але його демонтували ще в 60-70 роках минулого століття. З якої причини було прийнято таке рішення, ніхто точно сказати не може. Крім фонтану на території площі була споруджена Дошка пошани, на ній знаходилися фотографії почесних городян.

Пам'ятки Театральній площі

Зараз на площі можна побачити велику сцену, де відбуваються різні заходи, святкування і концерти. Тут же ви побачите пам'ятникРошковича. На іншому березі річки Уж знаходитьсямузично-драматичний театр, Здатний вмістити 815 чоловік.

Біля лялькового театру стоїть колишня будівля однієї з найбільших в Європіортодоксальних синагог, Побудованої тут ще в 1904 році. Саме тут можна побачити один з кращих органів в Україні з трьома клавіатурами та 2250 трубами. У будівлі синагоги тепер розмістилася філармонія.

Зовсім поруч розташовується одна з перших дитячих залізниць довжиною 1,5 км і місцевий парк імені Євгена Фенцика. Він був місцевих поетом і драматургом. Також недалеко знаходиться Пішохідний міст, що до війни був транспортним.

Готель «Крона» варто і до сих пір, а біля неї Закарпатський інститут ім. А. Волошина. Раніше в цій будівлі був «Палац Баті», побудований місцевим взуттєвим королем Батей.

Як дістатися до Театральної площі

Площа розташовується в центрі міста, Тому дістатися до неї з різних районів зовсім нескладно. Через площу проходять маршрути різного громадського транспорту міста. З вулиці Волошина можна пройти через Пасаж і ви опинитеся на зазначеному місці.

Коментарі