Додати до маршруту

Сумська альтанка

GPS координати: 50.90681458 34.79930878
Рейтинг:
2608 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У кожному місті є свій символ - незвичайна споруда, виконана в оригінальному і неповторному стилі. Таким символів з містіСумиє альтанка.

Унікальністю альтанки єпринцип її побудови без єдиного цвяха.Вона вся виконана з дерева. Другою особливістю будови стало те, що за всі роки війни воно нітрохи не постраждала. Її будівництво почалося в кінці 19 століття, в зв'язку з тим, що геологи з Санкт-Петербурга шукали в Сумах нафту, але не знайшовши її залишили свердловину. Після чого підприємливий міщанин І. Лещинський купив цю ділянку землі. Вирішивши скористатися свердловиною в майбутньому або передати її нащадкам, він закрив отвір металевої плитою і поставив на тому місцівитончену альтанку з різьбленого дерева.

Виконана альтанка у вигляді відкритої тераси з вісьмома гранями на цегляному фундаменті. Дах альтанки вінчає гранований купол. Споруда підноситься на 10 метрів, а її діаметр становить трохи менше 6 метрів. Красу оздоблення доповнюють різьблені шпилі, мереживні карнизи і різні декоративні візерунки. Альтанку оточує клумба з квітами і бузком.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі