Додати до маршруту

Заповідник «Поле Полтавської битви», Полтава

GPS координати: 49.63049698 34.55324173
Рейтинг:
2539 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» знаходиться в місті Полтава. Він є частиною Міжнародної організації військових та історичних музеїв ЮНЕСКО. Цей заповідник названий об'єктом культурної спадщини, має національне значення. Його віднесли до нерухомих пам'яток України. Він був одним з найперших стаціонарних музейних закладів у Полтаві.

Історія заповідника «Поле Полтавської битви»

Полтавська битва відбулася в 1709 році. У ній брали участь українські козаки та шведське військо Карла XII з одного боку, і російські війська Петра I та вірні Москві козаки з другого боку. В ході цієї битви Швеція капітулювала.

У 1909 році відкрили музей історії Полтавської битви. Ініціатором його створення і керівником був історик І. Павловський. У 1910 році він видав каталог цього музею. Тоді колекція цього закладу налічувала понад 330 експонатів: військову зброю і амуніцію, портрети, живопис і гравюри.

У 1918 році його закрили, а експонати перенесли в місцевий краєзнавчий музей.

У 1950 році музей знову відкрили в приміщенні будинку, де колись був розташований госпіталь для військових ветеранів. Його колекцію поповнили експонати інших музейних установ. У 1959 році тут створили діораму «Полтавська битва».

У 1981 році музей Полтавської битви проголосили історичним і культурним заповідником «Поле Полтавської битви». Його площа становила понад 700 гектарів.

У 1994 році тут створили виставку «Козацька держава».

Що можна побачити на території заповідника

Експозиція заповідника розміщена в 9 кімнатах. Тут зберігаються цінні предмети: зброя, гроші, картини, ікони, стародруки і карти, історичні документи. В окремій кімнаті знаходиться діорама, де зображені події битви під Полтавою.

На його території встановлено багато пам'ятників: шведам, козакам, Петру I, захисникам Полтави, пам'ятник Слави, братська могила, Сампсоніївська церква. Також тут розташовані 4 стародавніх поселення та понад 30 курганів епохи скіфів.

Традиційно в заповіднику щорічно проходить фестиваль «Полтавська битва». Його проведенню активно сприяють військові та історичні об'єднання, музиканти та народні майстри.

Як доїхати

Заповідник розташовується в місті Полтава. Сюди можна доїхати на поїзді - в місті є залізничний вокзал. Також сюди регулярно курсують автобуси з сусідніх обласних центрів та столиці Києва. У самому місті потрібно скористатися автобусами № 4, 5 або таксі. Зупинка - «Музей історії Полтавської битви».

До Полтави також зручно їхати власним автомобілем. Сюди ведуть автодороги Н12, М03 і Е584.

Час роботи: щодня з 9:00 до 17:00 год (в п'ятницю з 9:00 до 16:00 год), вихідний день - понеділок.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі