Додати до маршруту

Станіславівська фортеця, Івано-Франківськ

GPS координати: 48.92251968 24.70779991
Рейтинг:
1827 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Станіславівська фортеця в Івано-Франківську є прикладом оборонного спорудження середини 17 століття. Фрагмент оборонного бастіону розташований в центральній частині міста.

Історія Станиславівської фортеці

Історія фортеці починається в 1662 році, саме тоді вона була закладена київським воєводою, польським магнатом і засновником Івано-Франківська Анджеєм Потоцьким. Автором проекту виступив Ф. Корассіні, який є автором таких знакових пам'яток Івано-Франківська 17 століття, якпалац Потоцьких,костел Діви Маріїібезлічі інших архітектурних перлин міста. Примітно, що перші укріплення міста були виконані з дерева, але вони були настільки потужні, що змогли витримати турецьку облогу в 1672 році.

Друге життя фортеця отримує в 1679-1682 роках, тоді під керівництвом архітектора К. Бенуа Станіславівську фортеця значно зміцнили. Тепер стіни були виконані виключно з каменю, висота їх досягала 10 м. По всьому периметру фортеці були вириті оборонні рови, а також земляні вали з вісьмома бастіонами. До наших днів дані укріплення не збереглися. Всі вони були розібрані за наказом австрійських властей в 19 столітті.

Що можна побачити в фортеці

В даний часвцілілі частини фортеці є туристичними пам'яткамиІвано-Франківська. У казематах заново відреставрованої фортеці розташовуєтьсяодна з головних галерей Івано-Франківська - «Бастіон». Рештки укріплення прекрасно вписуються в життя сучасного міста, тут розташовуються місцеві бутики, магазини, сувенірні лавки, кафе і ресторани. Для жителів і гостей міста в торгово-розважальному центрі обладнана тераса для прогулянок. На базі галереї постійно проводяться різноманітні виставки картин, фотографій і скульптур.

Де знаходиться Станіславівська фортеця

Станіславівська фортеця розташована в самому центріІвано-Франківська, Поруч знаходитьсякафедральний Воскресенський собор. До бастіону ведуть покажчики, так що знайти його не складе особливих труднощів. Над входом до фортеці розміщена велика залізна арка.

Коментарі