Додати до маршруту

Софійська площа, Київ

GPS координати: 50.45355606 30.51614189
Рейтинг:
8804 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Софійська площа & ndash; одна з перших площ вКиєві. Вона входить в число самих древніх площ міста і знаходиться недалеко від & nbsp;площі Незалежностіі вулиці Володимирської, в історичному центрі Києва.

Історія виникнення Софійській площі

У стародавні часи на місці сучасної площі було поле, яке знаходилося біля стін міста Київ. У 1036 році, після урочистої перемоги над печенігами, князь Ярослав велів спорудити на цьому місцісобор на честь Святої Софії, аплоща біля собору назвали Софійській. Уже в 15 столітті тут з'явилися перші поселення, незабаром встановлюється безліч торгових павільйонів, проводяться ярмарки. У 17 столітті саме на цій площі урочисто святкували перемогу над польськими військами козаки під командуванням Богдана Хмельницького.

У 1888 році в центрі площі на прохання городян іна пожертви було встановлено пам'ятник Богдану Хмельницькому. Фігура гетьмана на коні з булавою в руках прикрашає площу і в наші дні. Ходять чутки, що пам'ятник було відлито з корабельної міді і для створення постаменту використовувалися ті ж кам'яні блоки, що і для будівництва моста через Дніпро.

За свою довгу історію площа змінювала свою назву кілька разів. Після революції їй присвоїли ім'я & laquo; площа Червоних Героїв Перекопу & raquo ;, а в період Другої світової війни вона називалася & laquo; площею Богдана Хмельницького & raquo;. & Nbsp;

Софійська площа завжди була центром культурного і політичного життя України. Саме тутв 1919 році був проголошений Акт злуки Української народної республіки і Західної Української Народної Республіки, В результаті якого східні області України об'єдналися з західними.

Софійська площа сьогодні

В наші дні Софійська площа & ndash; візитна картка Києва. Вона зображена на багатьох сувенірних продуктах, входить в маршрут практично всіх оглядових екскурсій по місту. Великою популярністю користується не тільки у місцевих жителів, але і у іноземних туристів.

Мальовничі пейзажі Софійській площі є улюбленим місцем для фотосесій. На площі проводяться вітальні концерти, а іноді і мітинги. На прилеглих вулицях працюють кафе, бари і ресторани.

Як дістатися до Софійської площі

Дістатися до Софійської площі досить просто. Необхідно вийти на станції метро & laquo; Золоті ворота & raquo; або & laquo; Майдан Незалежності & raquo ;, звідти в першому випадку піднятися по Володимирській, а в другому & ndash; по Софійській вулиці.

Коментарі