Додати до маршруту

Швидкісний трамвай, Кривий Ріг

GPS координати: 47.89093399 33.39005661
Рейтинг:
1963 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Кривий Рігвходить в трійку самих довгих міст світу. Його довжина становить близько 120 кілометрів. Тому ще за часів Радянського Союзу було прийнято рішення про будівництво в Кривому Розі швидкісного трамвая. На одній лінії довжиною 18 кілометрів прокладено чотири маршрути. Всього є 30 станцій, 4 з них - підземні. Це єдине місце в Україні, де дозволено лівосторонній рух.

Історія споруди швидкісного трамвая

Цікаво, чому в такому великому місті є тільки швидкісний трамвай, а не повноцінне метро? Справа в тому, що в Радянському Союзі право на будівництво метрополітену було тільки міста-мільйонники, а на момент будівництва легкорельсового системи (1970-ті) в Кривому Розі жило 700 000 чоловік. А ще існує думка, що в звичайному райцентрі не могли побудувати метро, ​​поки в обласному центрі (Дніпропетровську) Не було такого виду громадського транспорту.

Проект будівництва легкорельсового системи розробляли в 1972 році в інституті «УкркоммунНІІпроект», що вХаркові. Криворізький швидкісний трамвай відповідав стандартам метрополітену, але рухомий склад складається зі звичайних трамвайних вагонів.

У 1974 році починається будівництво станцій. Першими побудували станції «Майдан Праці», «Жовтнева», «Площа Артема» і «Дзержинська». Урочисте відкриття відбулося 26 грудня 1986. Лінію обслуговувало 7 трамваїв.

Відкриття другої черги відбулося із запізненням. На заваді стали ґрунтові води і складна економічна ситуація в країні. Стару станцію «Дзержинська» демонтували, зате побудували нову. У 1989 році додалося ще станції «Проспект Металургів» і «Кільцева».

В період незалежності будівництво продовжили, незважаючи на складну економічну ситуацію.

Трамваї курсують на лінії по одному або по два вагони. Була спроба запустити на маршрут трамвай з трьома вагонами, але від неї швидко відмовилися. Такий швидкісний трамвай погано маневрував на міський трамвайної лінії.

Оплата проїзду здійснюється такими ж жетонами, як і в метрополітені. Жетони продаються в касах на кожній станції.

Вартість проїздустановить 1,50 грн (повна) і 0,75 грн (пільгова).

Коментарі