Додати до маршруту

Скіфський курган «Огуз»

GPS координати: 46.87486267 34.43518448
Рейтинг:
679 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На землі є чимало місць, які зберігають таємниці глибокої давнини. Одне з них - скіфський курган «Огуз», найбільший в Херсонській області та в причорноморського степу. Він датується 4 століттям до н.е. Згідно з дослідженнями, цей курган, ймовірно, єусипальницею спадкоємця скіфського царя Атея.

Археологічні розкопки кургану почалися ще в кінці 19 століття. На той моментвисота кургану становила 20 м, а в окружності він був більш 380 м. У центрі його знайшли гігантську яму глибиною понад 6 м і на дні її гробницю-склеп. Вивчивши спосіб її побудови, вчені прийшли до висновку, що тут попрацювали грецькі майстри, яких запросили для спорудження царської усипальниці. Разом з високим представником знаті були поховані охоронець, слуги. У кургані знайшли зброю, прикраси, могилу коней в дорогоцінної збруї. У північній ніші виявили поховання жінки, в західній - підлітка і дорослого.

На жаль, не всі скарби, які він зберігав, стали надбанням науки та історії. Адже, почувши про знайдені коштовності,сюди ще на початку 20 століття потягнулися чорні археологи. Існує легенда, що на кожному етапі розкопок хтось травмувався. І ходила чутка: якщо пролилася кров, обов'язково буде знайдено золото.

В даний час після розкопок насип кургану відновлено.

На прямій лінії з курганом Огуз (це понад 100 км)знаходяться ще чотири найбільших кургану скіфських степів- Козел, Солоха, Чортомлик і знаходиться трохи в стороні Александрополь.

Коментарі